Gracz Fortnite w tarapatach. Stracił pracę za rasistowskie słowa

Afera w strukturze FaZe Clanu. Organizacja zdecydowała się usunąć zawodnik sekcji Fortnite za użycie rasistowskiego zwrotu w trakcie transmisji na żywo.

Jedno głupie i nieprzemyślane słówko kosztowało go utratę miejsca w organizacji. Evan "Cented" Barron z pewnością będzie teraz uważał na język, gdyż za swoją lekkomyślność poniósł stanowcze konsekwencje. FaZe Clan w trybie natychmiastowym wyrzucił go ze swej struktury, a zawodnik stracił również mocno na wizerunku.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

FaZe Clan się nie patyczkował

Cały incydent miał miejsce kilka dni temu na transmisji użytkownika "nothellfire1" w serwisie Twitch. "Cented" dołączył nagle do połącznia głosowego i przywitał się ze znajomymi, wykorzystując przy tym uważane powszechnie za obraźliwe na tle rasowym słowo na literę "n". 20-latek najpewniej zrobił to dla żartu, nie wiedząc o trwającej transmisji. Bez względu na intencje sprawa bardzo szybko poszła w eter.

Nagranie zobaczyli również włodarze FaZe Clanu. Reakcja była praktycznie momentalna. "Cented" został usunięty z organizacji. Takie wypadki mają fatalne odniesienie na wizerunku marki, wobec czego raptowna decyzja nie była żadnym zaskoczeniem, zwłaszcza że FaZe należy do największych brandów na esportowej scenie.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Yurii 'Strike' Tereshchenko, talent w WePlay Esports"Straciłem jakiekolwiek zainteresowanie rosyjskimi drużynami esportowymi". Wywiad z ukraińskim komentatorem

"Cented" został permanentnie usunięty z FaZe z powodu mowy nienawiści. Cała nasza społeczność nie akceptuje dyskryminacji na żadnym polu.

Barron odniósł się do całej sytuacji w dłuższym oświadczeniu. Przeprosił społeczność Fortnite'a, swoich fanów oraz FaZe za zaistniałe zajście. Nie szukał wymówek. Mimo wszystko internauci zareagowali dość wyrozumiale, wiedząc, że "Cented" nie miał w intencji nikogo obrazić. Kanadyjczyk otrzymał sporo słów otuchy.

Sean 'seang@res' GaresVALORANT rozwinie się jeszcze mocniej? "Przez trzy lata scena urośnie"

Nie mogę zasłaniać się swoim wiekiem czy nieporadnością za użycie takiego słowa. Powinienem to wiedzieć. Jest mi bardzo przykro.

Sam zawodnik zapowiedział również poprawę. Na razie nie wiadomo czy Epic Games - deweloper Fortnite'a - wyciągnie konsekwencje wobec gracza. Jego zachowanie rzutuje również na wizerunku samej gry, a w przeszłości zdarzały się już wykluczenia za tego typu incydenty.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsDrużyna Polaka najlepsza w Ameryce Północnej. Evil Geniuses liderem LCS

Więcej o: