Zmiana w Team Secret. To zespół najlepszego polskiego zawodnika Doty 2

Sympatycy Doty 2 mogą mieć powód do zmartwień. W reprezentowanym przez Nishę składzie Team Secret dojdzie do zmian. Te zostały podyktowane powodami zdrowotnymi jednego z graczy.

Choć Dota 2 w Polsce nie cieszy się ogromną popularnością, w rzeczywistości jest to gra oferująca profesjonalnym graczom największe pule nagród. Polakiem, który radzi sobie w Docie najlepiej jest Michał "Nisha" Jankowski reprezentujący od 2018 roku Team Secret. W jego zespole dojdzie do zmiany podyktowanej powodami zdrowotnymi.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

YapzOr z długą przerwą od Doty  2

Jak poinformowano w mediach społecznościowych organizacji Team Secret, zawodnik Yazied "YapzOr" Jaradat podjął decyzję o zawieszeniu kariery profesjonalnego gracza Doty 2. Powodem nie są niesnaski wewnątrz zespołu, lecz poważne problemy zdrowotne. Drużyna, ani gracz nie zdecydowali się podzielić ze społecznością szczegółami choroby.

Team Secret znajduje się stale w rozgrywkach cyklu Dota Pro Circuit, stąd znalezienie zastępstwa zostało przyśpieszone. Miejsce YapzOra zajmie Bakyt "Zayac" Emilzhanov, który w przeszłości reprezentował takie formacje jak Virtus.pro czy Natus Vincere.

FaZe Clan powstał w 2010 roku i zaledwie po 11 latach wkroczy na giełdę.Gracz Fortnite w tarapatach. Stracił pracę za rasistowskie słowa

Sytuacja jest wyjątkowa

Valve pełniące funkcję zwierzchnika nad wszystkimi rozgrywkami Doty 2 dopuszcza zmiany w wyjściowych piątkach jedynie pomiędzy poszczególnymi rozgrywkami cyklu DPC. Sytuacja Team Secret musi być zatem poważna, a stan zdrowia wykluczający YapzOra z rywalizacji, albowiem zespół otrzymał zgodę na dokonanie zmiany w środku sezonu.

Wraz z YapzOrem Team Secret sięgało po wiele trofeów. Najbardziej spektakularny sukces pod kątem finansowym wydarzył się jednak podczas The International 2021. Wówczas piątka graczy zarobiła ponad 3 miliony 600 tys. dolarów.

G2 Esports, sekcja League of Legends, triumfujące podczasTo był rok G2 Esports. Polacy pokochali tamten zespół

Więcej o: