Wunder oficjalnie poza G2. Transfer do Fnatic coraz bliżej?

Czwartkowego wieczoru G2 Esports oficjalnie pożegnało się z dotychczasowym toplanerem, Martinem "Wunderem" Hansenem. Wysoce prawdopodobne, że ogłoszenie Duńczyka jako gracza Fnatic jest coraz bliżej.

Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej dołączenia Wundera do największego nemezis G2 Esports w League of Legends, Fnatic. Hansen od czwartku nie jest już kolegą Marcina "Jankosa" Jankowskiego z drużyny, co oznacza, że ktoś musiał go wykupić. Dotychczasowe doniesienia informowały jedynie o zainteresowaniu ze strony Fnatic, wszystko wydaje się więc przesądzone.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Wunder po czterech latach odchodzi z G2

Sam Wunder spędził w G2 ostatnie cztery lata. W tym czasie kilkakrotnie sięgał po mistrzostwo League of Legends European Championship, a także był częścią międzynarodowych sukcesów zespołu. W 2019 roku zdobył on Mid-Season Invitational, pokonując na swojej drodze m.in. SK Telecom T1 oraz Team Liquid. W tym samym roku G2 było o włos od Pucharu Przywoływacza, lecz w finale Worldsów poległo z FunPlus Phoenix.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ten rok nie był jednak pasmem sukcesów dla Wundera i spółki, tak jak poprzednie trzy. Ekipa ściągnęła Martina "Rekklesa" Larssona, tworząc najprawdopodobniej najbardziej wypełnioną gwiazdami drużynę w historii Europy. Samuraje nie zdołali jednak sięgnąć po mistrzostwo Europy, które dwukrotnie zdobyli MAD Lions. Nie udało im się także zakwalifikować na mistrzostwa świata.

Broken Blade domniemanym zastępcą Duńczyka

Zmiany były więc kwestią czasu. Według przecieków organizacja znalazła już zastępstwo za Wundera w osobie Sergena "Broken Blade'a" Çelika. Na potwierdzenie jego angażu musimy jeszcze jednak odrobinę poczekać. 

Więcej o: