PŚ w Rugby. Nowa Zelandia pokonała Australię. Zagrają w finale

Komentarze
Od?wie?
55
Po meczu:

W półfinale Pucharu Świata w rugby nie było niespodzianki. Gospodarze, Nowozelandczycy pewnie pokonali Australię 20:6.

Już w 6. minucie gospodarze zdobyli przyłożenie. Świetnie przebił się Dagg i szarżowany tuż przy polu punktowym oddał piłkę do Nonu, któremu pozostało tylko rzucić się w pole punktowe. Słabo kopiący dzisiaj Weepu nie zdołał podwyższyć. Łącznik młyna Nowej Zelandii miał kolejną okazję na zdobycie punktów z rzutu karnego, ale po raz kolejny nie trafił. Dopiero w swojej trzeciej próbie był bezbłędny i podwyższył na 8:0. Chwilę później w ten sam sposób punkty dla Australii zdobył O'Connor. Na 11:3 dla Nowej Zelandii podwyższył z dropgola łącznik ataku gospodarzy Cruden. Kolejne trzy punkty dla Australii, również z dropgola zdobył Cooper. Ostatnie punkty w pierwszej połowie zdobył z karnego Weepu.

Druga odsłona meczu była już dużo mniej emocjonująca od pierwszej. Gra toczyła się głównie w środku boiska i nie byliśmy już świadkami żadnego przyłożenia. Sześć punktów po karnych dla Nowej Zelandii dołożył jeszcze Weepu.

W następną niedzielę Nowa Zelandia zagra w finale z Francją. Relacja na żywo od 10. na Sport.pl

80. min. Aut! Koniec meczu. Nowa Zelandia w finale!

80. min. Minęła już 80. minuta. Młyn dla Australii.

79. min. I tracą piłkę! Cruden wykopuje w aut. Minuta do końca.

78. min. Australia cały czas blisko zdobycia przyłożenia, ale Nowozelandczycy świetnie się bronią.

77. min. Australia ma aut pięć metrów od pola punktowego!

75. min. Ellis został opatrzony i powrócił na boisko. Weepu zdobył trzy punkty i znowu zszedł.

74. min. Trafia! 20:6! Nowej Zelandii chyba już nic nie odbierze finału.

73. min. Weepu ma szansę na kolejne punkty z karnego.

72. min. Nowozelandczycy wygrywają młyn Australii!

70. min. Ellis ma zakrwawiony now. Weepu powraca na boisko na zmianę czasową.

68. min. Cruden minimalnie niecelnie.

67. min. Znowu karny z połowy dla Nowej Zelandii. Kopie Cruden.

65. min. Obie drużyny świetnie grają w obronie. Trudno będzie w tym meczu zdobyć jeszcze przyłożenie którejkolwiek z drużyn.

60. min. Australia broni się rozpaczliwie. Ma piłkę, ale jest kilka metrów od własnego pola punktowego.

57. min. Weepu schodzi z boiska. Za niego Ellis.

56. min. Karny z prawie połowy boiska dla Nowej Zelandii. Weepu zgłosił próbę. Nieudany strzał.

55. min. Od dłuższego czasu żadna z drużyn nie może zdobyć przewagi. Gra rozgrywa się w środku boiska.

51. min. W Australii świetnie w obronie spisuje się Pocock, który już 17 razy zaszarżował rywali.

50. min. Młyn na środku dla Nowej Zelandii.

48. min. Świetne wejście O'Connor, który zwodem minął rywali i zdobył kilkadziesiąt metrów.

47. min. Ashley-Cooper wypuścił jednak piłkę do przodu i Nowa Zelandia kopnięciem oddaliła niebezpieczeństwo od własnego pola punktowego.

46. min. Australijczycy około 10 metrów od pola punktowego. Będzie ich pierwsze przyłożenie?

43. min. Kolejne trzy punkty. 17:6.

42. min. I znowu karny dla Nowej Zelandii. Australijczyk przytrzymywał piłkę na ziemi. Weepu kopie.

41. min. Początek drugiej połowy. Zaczyna Nowa Zelandia.

I połowa:

40. min. Nic z tego nie wyszło. Koniec pierwszej połowy.

40. min. Młyn dla Australii 20 metrów od pola punktowego. To może być ostatnia akcja pierwszej połowy.

38. min. Rozbity nos Jane'a. Krwawi, ale sędzia nie widzi i nie przerywa gry.

37. min. Trafia! 14:6.

36. min. Karny z 40. metrów naprzeciw słupów dla Nowej Zelandii. Weepu zgłasza próbę.

35. min. All Blacks mają aut około 22 metrów od pola punktowego. Australijczycy odzyskali jednak piłkę i wykopują na środek boiska.

33. min. Cooper po rucku dostał piłkę naprzeciw słupów i trafił z dropgola! 11:6.

32. min. Wallbies przegrupowaniami starają się dojść do pola punktowego. Genia rozrzuca piłkę po ruckach raz w jedną, raz w drugą stronę.

29. min. Australijczykom udało się przedrzeć i mają aut na połowie przeciwników na prawym skrzydle.

28. min. Gra cały czas odbywa się na połowie Australii. Wallabies mają młyn.

26. min. Nowozelandczycy szybko jednak powrócili do ataku.

25. min. Australijczycy mieli karnego na własnej połowie i kopnięcie w aut przenieśli grę na połowę rywali.

23. min. Cruden z 35 metrów zdecydował się na dropgola i trafił! 11:3.

22. min. Nowa Zelandia znowu w natarciu. Świetnie radzą sobie w szybkim ataku.

19. min. Niesamowite! Nie trafia po raz kolejny. A był prawie na przeciwko słupów!

18. min. Kolejny karny dla Nowej Zelandii za "zawalenie" młyna przez Australijczyków. Weepu zgłasza próbę.

15. min. O'Connor trafia między słupki bez problemu. 8:3.

14. min. Akcja szybko przeniosła się pod pole punktowe Nowej Zelandii. Świetnie przedarł się Ioane. Po rucku karny dla Australii.

13. min. Tym razem trafia! 8:0!

12. min. Kolejny karny dla Nowej Zelandii po świetnej akcji Crudena i Mealamu. Weepu znowu będzie kopał.

10. min. Trafia w słupek! Nie ma trzech punktów!

9. min. Jeden z Australijczyków "spalił" podczas rucka. Weepu będzie kopał z karnego prawie na wprost słupów.

7. min. Podwyższenie nieudane.

6. min. Jest przyłożenie dla Nowej Zelandii! Nonu przykłada po świetnej akcji Dagga! Dagg przebił się przez trzech rywali i szarżowany tuż przy polu punktowym oddał piłkę do Nonu.

4. min. Australia w defensywie, przyłożenie obronne. Młyn pięć metrów od pola punktowego.

1. min. Australijczycy rozpoczęli od kopnięcia w aut. Młyn na środku boiska dla Nowej Zelandii zakończony świetnym kopem Crudena w aut niedaleko pola punktowego Australiczyków.

10:00 Gospodarze zatańczyli już swój tradycyjny taniec "Hakę". Zaraz początek meczu.

Przed meczem:

W ćwierćfinałach Australia pokonała obrońców trofeum RPA 11:9, a Nowa Zelandia uporała się 33:10 z Argentyną.

W pierwszym meczu półfinałowym Francuzi pokonali 9:8 Walię.