Skoki narciarskie w Lahti. Oto harmonogram weekendu Pucharu Świata. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA]

Bieżący sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich powoli dobiega końca. Przedostatnie zawody cyklu zostaną rozegrane w dniach 25-26 marca na skoczni w Lahti. Oto jak prezentuje się harmonogram weekendu. Gdzie i kiedy oglądać skoki narciarskie w Lahti? Transmisja na żywo, stream online.

W zeszłym tygodniu zakończył się rozgrywany w Norwegii cykl Raw Air, który wygrał Halvor Egner Granerud. Teraz skoczkowie narciarscy przeniosą się do fińskiego Lahti, gdzie odbędą się przedostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Tydzień później rywalizacja zostanie zakończona w Planicy.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Puchar Świata w skokach narciarskich w Lahti. Tak prezentuje się harmonogram zawodów

Podczas zawodów PŚ w Lahti odbędą się dwa konkursy - w sobotę 25 marca drużynowy, a w niedzielę 26 marca indywidualny. Trener Thomas Thurnbichler powołał na nie sześciu zawodników. Są to: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, a także Tomasz Pilch i Jan Habdas, którzy nie brali udziału w Raw Air. Obaj po raz ostatni startowali w PŚ w lutym w Rasnovie.

Wiadomo już, że Kryształową Kulę zgarnie Halvor Egner Granerud, ale cały czas trwa walka o miejsca na podium. Aktualnie wiceliderem jest Dawid Kubacki (1592 pkt), lecz z przyczyn osobistych wycofał się ze startów do końca sezonu. To sprawia, że rosną szanse Stefana Krafta i Anze Laniska, którzy tracą do niego odpowiednio 42 i 118 punktów. Spośród pozostałych polskich skoczków najwyżej sklasyfikowany jest szósty Żyła (890 pkt).

W Pucharze Narodów Polacy są aktualnie na czwartym miejscu z dorobkiem 4096 punktów. Do trzeciej Słowenii tracą 223 pkt, muszą jednak uważać na piątych Niemców, którzy tracą do nich 200 pkt. Liderem jest Austria (5762 pkt), druga jest Norwegia (4818 pkt).

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ewa Bilan-Stoch apeluje o pomoc Spójrz na tę mapę. Tak możesz pomóc Marcie Kubackiej. Ewa Stoch apeluje

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w Lahti

sobota 25 marca

  • 13:30 - Trening
  • 16:15 - Konkurs drużynowy

niedziela 26 marca

  • 13:30 - Kwalifikacje
  • 15:15 - Konkurs indywidualny

Skoki narciarskie w Lahti. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja na żywo w TV, stream online

Transmisje na żywo z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti będzie można oglądać w telewizji na kanałach TVN i Eurosport 1, a także w internecie w platformie Player.pl. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowych na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Kolejna gwiazda skoków kończy przedwcześnie sezon. Wymowne zdjęcie Kolejna gwiazda skoków kończy przedwcześnie sezon. Wymowne zdjęcie

Więcej o: