Kubacki opuszcza cykl Raw Air! Niepokojące informacje. "Przyczyny osobiste"

"Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie" - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego. Tym samym Polaka nie obejrzymy podczas zawodów w Vikersund, a jego sytuacja z Raw Air i Pucharze Świata mocno się skomplikuje.

Dawid Kubacki podczas niedzielnych zmagań w Vikersund miał walczyć o końcowe podium w cyklu Raw Air i utrzymywać przewagę nad trzecim Stefanem Kraftem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wiemy już, że tak się nie stanie. Polaka nie będziemy bowiem oglądać w niedzielę na skoczni. 

Zobacz wideo Chwile grozy na High League. Spodek wstrzymał oddech. Izak: To był szok

Dawid Kubacki nie wystartuje w Vikersund. Polak został wycofany z powodów osobistych

Kiedy polscy kibice mogli się zastanawiać, czy Dawidowi Kubackiemu uda się doścignąć trzeciego w klasyfikacji generalnej Raw Air Anze Laniska, gruchnęła wiadomość, że nasz skoczek nie będzie dzisiaj startować.

"Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie" - brzmi krótki komunikat Polskiego Związku Narciarskiego

Na razie nie wiadomo nic więcej, co dokładnie jest przyczyną nieobecności naszego najlepszego w tym sezonie skoczka. Niestety, taki obrót wydarzeń sprawia, że jego sytuacja w Raw Air i Pucharze Świata zrobi się dosyć trudna. Właściwie w norweskim turnieju Kubacki spadnie w klasyfikacji o kilkanaście pozycji, ale dużo ważniejsze dla niego jest Puchar Świata. 

Ema KlinecHistoryczny konkurs w Vikersund. Padł nowy rekord świata. Kapitalny lot [WIDEO]

Tutaj Polak jest na razie wiceliderem, lecz biorąc pod uwagę formę Stefana Krafta, Austriak może stanowić dla niego poważne zagrożenie. Kraft traci do naszego skoczka 142 punkty i jeśli dziś wygra, to strata zmaleje raptem do 42 punktów. Przed zawodnikami pozostaną jeszcze do końca sezonu trzy konkursy indywidualne (jeden w Lahti i dwa w Planicy), zatem rywalizacja między Kubackim i Kraftem będzie do samego końca na noże. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W niedzielę 19 marca skoki mężczyzn w Vikersund rozpoczną się od prologu, który zaplanowano na godz. 14:30. Następnie o godz. 16:00 zawodnicy przystąpią do finałowego konkursu Raw Air. Zarówno prolog, jak i zawody będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie 1, a konkurs także TVN-ie. Dostępny będzie również stream online w platformie Player.pl na kanale Eurosport Extra. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowych na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

DLOKRThurnbichler ocenił formę Kubackiego. Bez cienia wątpliwości. "Stracił sporo"

Więcej o: