Niewiarygodne! Padł kosmiczny rekord prędkości. Na nartach jak w F1 [WIDEO]

Simon Billy został nowym rekordzistą świata w prędkości jazdy na nartach. Francuz zjechał w środę ze stacji narciarskiej położonej w miejscowości Vars położonej w Alpach Wysokich podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Dotychczasowy rekord należał do Włocha Ivana Origone'a, który w 2016 roku zjechał ze stoczni w Varsie z prędkością 254,958 km/h. Na jego pobicie trzeba było czekać siedem latem i udało się to podczas tegorocznych mistrzostw świata w jeździe szybkiej na nartach.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Jarl Magnus Riiber Co za lot w Vikersund! Otarł się o rekord świata. Przeszkodził mu detal [WIDEO]

Simon Billy ustanowił nowy rekord prędkości w jeździe na nartach

Tego wyczynu dokonał Francuz Simon Billy. 31-latek zjechał z toru Chabrieres w Varsie, który jest położony na wysokości 2750 metrów. Billy osiągnął podczas zjazdu zawrotną prędkość 255,5 km/h. Niektórzy w życiu nie jechali z taką prędkością pojazdem, a co dopiero na nartach ze stromej góry. Świeżo upieczony rekordzista świata został oczywiście mistrzem świata przy okazji tego zjazdu.

- Na starcie byłem spokojny i pewny siebie. Dzisiejszy rekord w domu, w Vars, to zbiorowy sukces. Jako dziecko byłem świadkiem wszystkich rekordów tutaj. Teraz spełniłem marzenie z dzieciństwa - powiedział Simon Billy, cytowany przez France24.

Można powiedzieć, że nowy rekordzista bicie rekordów ma dosłownie we krwi. Jego ojciec, Philippe Billy pobił rekord świata w Varsie w 1997 roku, osiągając prędkość 243,902 km/h.

 
 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Alina Zagitowa Rosjanka wystąpiła jako Marylin Monroe. Wywołała burzę. "Co zrobiliby beze mnie"

Wśród kobiet mistrzynią świata została Szwedka Britta Backlund, ale nie udało jej się pobić rekordu świata, który należy do niej samej i wynosi 244,930 km/h. Ta prędkość jest niewiele większa od oficjalnego rekordu Polski, który należy do Jędrzeja Dobrowolskiego, który w 2016 osiągnął wynik 244,233 km/h.

Więcej o: