Trener Norwegów zabrał głos na temat dramatu Kubackiego. Nie zabrakło komplementów

- Nie znam go zbyt dobrze, ale wydaje się być pozytywnym, zabawnym i optymistycznym facetem - powiedział o Dawidzie Kubackim trener reprezentacji Norwegii Alexander Stoeckl. Tym samym Austriak dołącza do osób, wysyłających sygnały wsparcia dla polskiego skoczka, którego żona Marta znajduje się w szpitalu i walczy o życie.

W poniedziałek Dawid Kubacki poinformował na Instagramie, że jego żona Marta z przyczyn kardiologicznych znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu i walczy o życie. Aktualnie najlepszy polski skoczek dodał, że z tego powodu zakończył już starty w bieżącym sezonie Pucharu Świata. Wyrazy wsparcia rodzinie przesłali m.in. Halvor Egner Granerud, Iga Świątek czy Stefan Kraft.

Zobacz wideo Norbert Hubert o planach po zwycięstwie ze Ślepskiem Malow Suwałki: Siatkówki będziemy trenować troszkę mniej

Trener Norwegów o trudnej sytuacji Dawida Kubackiego

Do osób, które przejęły się losem rodziny Kubackich, dołączył również Alexander Stoeckl, trener norweskiej kadry w skokach narciarskich. Austriak postanowił wyrazić wsparcie dla polskiego skoczka i jego małżonki. Nie szczędził przy tym komplementów pod adresem Polaka.

- To bardzo smutna wiadomość. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W ciągu ostatnich 48 godzin nie pojawiło się dużo nowych informacji, ale wiele wskazuje, że sytuacja jest nadal poważna. Nie znam go zbyt dobrze (Dawida Kubackiego - przyp. red), ale wydaje się być pozytywnym, zabawnym i optymistycznym facetem - powiedział Alexander Stoeckl w rozmowie z norweską gazetą "Dagbladet".

Sandro Pertile, Marta Kubacka, Dawid Kubacki Dyrektor Pucharu Świata wspiera Dawida Kubackiego. Piękne słowa

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyrazy wsparcia okazał również Adam Małysz, który opowiedział w rozmowie z "Faktem", o stanie zdrowia Marty Kubackiej. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zapewnił, że partnerka skoczka jest w dobrych rękach. - Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków - powiedział.

Dobrej myśli jest także Apoloniusz Tajner, były prezes PZN-u. - Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Znam Dawida jako człowieka, który zachowuje w każdej sytuacji stoicki spokój. Teraz na pewno jest mocno przejęty. Ma niesamowite wyrazy wsparcia ze wszystkich stron. Ja też mu wysłałem sms-a, takiego wspierającego go. Dawid ma ogromną sympatię kibiców. Marta, z tego co ją znam, to bardzo spokojna zrównoważona, ale dynamiczna dziewczyna. To jest naprawdę bardzo fajna rodzina. Mąż, żona, dwójka dzieci - no wszystko - podsumował Tajner.

Dawid Kubacki z żoną Reporter TVN zdradza kulisy wycofania się Kubackiego. "Wiedzieliśmy, że jest bardzo źle"

Więcej o: