Nowe informacje ws. Kubackiego. Tajner zabrał głos. "Sprawa delikatna"

Apoloniusz Tajner odniósł się do absencji Dawida Kubackiego w niedzielnym konkursie lotów w Vikersund. - Wygląda, na to, że Dawid będzie startował w kolejnych zawodach Pucharu Świata - powiedział w "Sportowym Wieczorze".

Dawid Kubacki nie wystartował w finale Raw Air na Vikersunbakken. Polak wycofał się ze startu około 30 minut przed startem prologu z powodów osobistych. Nie są znane dokładne szczegóły. Nie wiadomo też, czy wicelider Pucharu Świata wystartuje podczas kolejnych zawodów w Lahti. Do całej sytuacji odniósł się Honorowy Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner.

Zobacz wideo

Apoloniusz Tajner uspokoił kibiców Dawida Kubackiego. "Wygląda na to, że wystartuje"

Co było dokładną przyczyną nieobecność reprezentanta Polski na skoczni? - Niestety, nie próbowałem się nawet dowiadywać. Jeśli to jest powód osobisty, to jest to sprawa delikatna i trzeba to uszanować - powiedział Apoloniusz Tajner w "Sportowym Wieczorze".

Kamil Stoch w Vikersund Stoch był najlepszym z Polaków, ale nie ma mowy o świętowaniu. Zawód

Za tydzień skoczkowie narciarscy będą rywalizować w fińskim Lathi. Czy tam również zabraknie medalisty mistrzostw świata? -  Z informacji, które do mnie dotarły, wygląda, że Dawid będzie startował w kolejnych zawodach Pucharu Świata - wyjawił Tajner i dodał: - Nie jestem w stanie niczego więcej powiedzieć.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Honorowy Prezes Polskiego Związku Narciarskiego został zapytany także o dalszą przyszłość i to, czy ktoś z trójki Kubacki, Żyła, Stoch zdecyduje się niebawem na zakończenie kariery. - Nie wiem. Nie mam pojęcia, który i kiedy jako pierwszy zakończy karierę - ocenił ekspert.

Thomas Thurnbichler i Dawid Kubacki Thurnbichler został zapytany o Kubackiego. "Tak szybko, jak to możliwe"

Puchar Świata przeniesie się do fińskiego Lahti w sobotę. Wówczas odbędą się oficjalne treningi i konkurs drużynowy. Z kolei na niedzielę zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny. Finał Pucharu Świata odbędzie się tydzień później w Planicy.

Więcej o: