FIS pisze do Kubackiego. "Prosimy o to wszystkich kibiców"

- Jako rodzina skoków narciarskich, silnie cię wspieramy i wysyłamy Marcie najlepsze życzenia. (...) Nasze myśli są z wami, Dawidzie i Marto! Bądźcie silni - napisała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) do Dawida Kubackiego, który w poniedziałek poinformował, że jego żona Marta znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu i walczy o życie.

Dramatyczne wieści dotyczące Dawida Kubackiego i jego rodziny. Jak poinformował sam zawodnik, powodem jego nieobecności w niedzielnym konkursie w Vikersund jest to, że jego żona Marta znalazła się w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, walczy o życie, a jej stan jest ciężki. Polski skoczek dodał, że z tego zrozumiałego powodu zakończył już rywalizację w sezonie 2022/23.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

"Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

 

FIS pisze do Kubackiego. "Nasze myśli są z wami, bądźcie silni"

Do Dawida Kubackiego i jego żony Marty spływają wyrazy wsparcia z całego świata skoków narciarskich. Zareagowali już jego rywale ze skoczni, a także trener Thomas Thurnbichler. Do tego grona dołączyła także federacja FIS, która umieściła w mediach społecznościowych kilka ciepłych słów skierowanych do reprezentanta Polski.

Dawid Kubacki z żoną Martą Granerud, Kraft, Geiger. Poruszające. Wyrazy wsparcia dla Kubackiego i jego żony

"Dawid, jesteśmy niezwykle zasmuceni informacją dotyczącą twojej żony, Marty. Wszyscy uwielbiamy oglądać twój wysiłek i wiemy, że będziemy czynić to dalej, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, jaka rywalizacja się odbywa" - napisano.

"Jako rodzina skoków narciarskich, silnie cię wspieramy i wysyłamy Marcie najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że Twoja prywatność zostanie uszanowana i o to prosimy wszystkich kibiców. Nasze myśli są z Wami, Dawidzie i Marto! Bądźcie silni" - dodano.

Więcej o: