Polska daleko za podium! Niemcy wygrywają ostatnią drużynówkę w sezonie

Przeciętny występ reprezentacji Polski skoczków w ostatnim konkursie drużynowym w tym sezonie na Letalnicy (HS240) w Planicy. Biało-czerwoni zajęli dopiero szóste miejsce. Najlepsi byli Niemcy.

Polacy w swoim setnym występie w konkursie drużynowym w historii, po raz pierwszy w tym sezonie zajęli miejsce poza podium. - Mamy duży niedosyt, bo stać nas na dużo lepiej. Piotr oddał przeciętny skok, ale mam nadzieję, że się obudzi na konkurs indywidualny. Dawid też nie zaliczy swojej próby do udanych - komentował Adam Małysz przed kamerami Eurosportu.

Norwegowie grzmią po zawodach w Planicy. Norwegowie grzmią po zawodach w Planicy. "To było przerażające". Skoki potrzebują natychmiastowych zmian

Polacy skakali tym razem bez Kamila Stocha i Klemensa Murańki. Obaj byli przedskoczkami w zawodach. W konkursie najlepszym z biało-czerwonych był Andrzej Stękała, który skoczył 222 metry. Dziewięć metrów mniej zaliczył Piotr Żyła. 214 metrów skoczył Jakub Wolny, a najmniej Dawid Kubacki - 204 metry. Ostatecznie dało to dopiero szóste miejsce. Polacy byli lepsi tylko od Rosjan, Finów i Szwajcarów.

Najlepsi w jednoseryjnym konkursie byli Niemcy, którzy zdobyli 819,5 punktów. Mieli przewagę 9,5 punktu nad Japończykami oraz aż 30,6 punktu nad Austriakami.

Ema Klinec na MŚ w OberstdorfieSzalony plan FIS na finał Pucharu Świata kobiet! Nietypowa godzina skoków