FIS potwierdził plan B: dwa konkursy w niedzielę. Próba ratowania cyklu Planica 7

Jak poinformował w rozmowie z TVP Sport dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Sandro Pertile, FIS ma już plan B na rozegranie konkursu drużynowego w Planicy. Dziennikarz TVP Sport, Filip Czyszanowski potwierdził, że w niedzielę odbędą się dwa konkursy. To próba ratowania rywalizacji w cyklu Planica 7.

Konkurs drużynowy w Planicy miał się odbyć w sobotę i rywalizację rozpoczęto o godzinie 10:00. Przez godzinę skoki oddało jednak tylko 19 zawodników, a niezadowoleni z kontynuowania rywalizacji pomimo fatalnych warunków byli trenerzy. Protestował m.in. Aleksander Stoeckl i Stefan Horngacher.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Jest plan B FIS na niedzielę. Najpierw jedna seria drużynówki, potem ostatni konkurs indywidualny w sezonie

Zawody wznowiono po godzinie 11:25, ale chwilę później ostatecznie odwołano. Teraz wiemy, że konkurs ma zostać rozegrany w niedzielę. - Ustalane są jeszcze szczegóły transmisji telewizyjnej, ale w niedzielę mogłyby się odbyć dwa konkursy - jedna seria drużynowego, a później indywidualny już normalnie w dwóch seriach - zdradził na antenie TVP Sport dyrektor PŚ, Sandro Pertile.

Największa farsa w skokach narciarskich od lat! Otwarta wojna z FIS-emNajwiększa farsa w skokach narciarskich od lat! Otwarta wojna z FIS-em

Teraz znamy już pierwsze szczegóły ustaleń pomiędzy telewizjami a FIS. Jednoseryjny konkurs drużynowy miałby się rozpocząć o 9:00, a dwie serie ostatnich zawodów indywidualnych sezonu 2020/2021 o 10:30, o czym poinformował dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk. Za to pracujący dla TVP Sport Filip Czyszanowski potwierdził już, że zapadła oficjalna decyzja FIS o zrealizowaniu tego scenariusza.

Skandal w Planicy. Konkurs drużynowy odwołany. Protesty Norwegów i Niemców! FIS ma plan BSkandal w Planicy. Konkurs drużynowy odwołany. Protesty Norwegów i Niemców! FIS ma plan B

FIS i Słoweńcy chcą przyznać nagrody za turniej Planica 7. Muszą się odbyć cztery serie

Te działania to próba ratowania sytuacji w cyklu Planica 7. Organizatorzy zastrzegli bowiem, że żeby wypłacić premie i dodatkowe nagrody za rywalizację w turnieju muszą zostać rozegrane cztery z zaplanowanych siedmiu serii. Na razie odbyła się jedna (w piątkowym konkursie), a więc tylko wypełnienie niedzielnego prowizorycznego scenariusza sprawiłoby, że turniej odbędzie się w taki sposób, w jaki chciałby tego FIS i Słoweńcy.

Daniel-Andre Tande po upadku w PlanicyŚwietne informacje o stanie Daniela Andre Tandego! Jest stopniowo wybudzany ze śpiączki