Polacy pożegnali legendę skoków! Wyjątkowy prezent [WIDEO]

W Planicy pożegnano Seppa Gratzera. Kontroler sprzętu podczas zawodów Pucharu Świata odchodzi po 30 latach pracy w FIS. Polscy skoczkowie przygotowali mu z tej okazji wyjątkowy prezent.

Gratzer poinformował o swoim odejściu z FIS już rok temu. Jego ostatnimi zawodami w roli kontrolera sprzętu są właśnie te w Planicy.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Odchodzi legenda skoków i FIS. "To ciepły, miły człowiek"

- Mimo że pracował jako kontroler, dla skoczków był jak ojciec - mówiła niedawno Sport.pl kontrolerka sprzętu w Pucharze Świata kobiet Agnieszka Baczkowska. - Znam się z Seppem od dwudziestu lat, pracuję od dziesięciu. Pierwszy raz spotkaliśmy się, gdy na początku XXI wieku pracowałam w Tatrzańskim Związku Narciarskim i przy zawodach w Zakopanem, a on przyjeżdżał jako kontroler FIS. Jak o nim myślę, to bardziej o człowieku niż o kontrolerze. To ciepły, miły człowiek - wskazywała Polka. 

"Ten konkurs mógł zostać dokończony". Bunt Horngachera? "Nie pochwalam"

Wyjątkowe pożegnanie Gratzera. Polacy przygotowali mu specjalny prezent

Teraz Gratzera żegnają także poszczególne kadry. Po odwołaniu sobotniego konkursu drużynowego podziękowania legendzie skoków składali między innymi Niemcy, a także polscy skoczkowie, którzy już od kilku dni zapowiadali, że do Planicy przywieźli dla kontrolera coś wyjątkowego. 

Okazało się, że prezent Polaków to drewniana rzeźba misia prosto z Zakopanego, a do niej został doczepiony miniaturowy kombinezon. Autorem pomysłu był Michal Doleżal, który własnoręcznie uszył kombinezon. 

FIS potwierdził plan B: dwa konkursy w niedzielę. Próba ratowania cyklu Planica 7FIS potwierdził plan B: dwa konkursy w niedzielę. Próba ratowania cyklu Planica 7

Dwóch kandydatów do zastąpienia Seppa Gratzera

Kto zastąpi Seppa Gratzera? Na razie mówi się o dwóch głównych kandydatach. Jednym z nich jest Norweg Morten Solem. - Sandro Pertile i jego sztab będą teraz rozmawiać na temat tego, kto zastąpi Seppa. Wybór nie będzie taki prosty. Co ze mną? Widzę siebie w tej roli. Problemem mogłoby dla mnie być jeżdżenie na każdy konkurs Pucharu Świata, więc zobaczymy, co się wydarzy - oceniał Solem dla naszego portalu.

Kubacki: Z prawdziwymi skokami narciarskimi to miało niewiele wspólnegoKubacki: Z prawdziwymi skokami narciarskimi to miało niewiele wspólnego

W ostatnich dniach TVP Sport podało także, że spore szanse na objęcie tego stanowiska może mieć były trener Simona Ammanna, Berni Schodeler. 

Więcej o: