Doleżal wskazał, na czym polega problem Kamila Stocha

- Myślę, że stać go na kolejne miejsce na podium - mówi o Andrzeju Stękale trener polskiej kadry Michal Doleżal. Polak po raz pierwszy w karierze stanął na podium. - Z Kamilem wciąż walczymy z pozycją dojazdową - wskazał w rozmowie z TVP Sport po sobotnim konkursie w Zakopanem.

Andrzej Stękała zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie w Zakopanem, a to jego życiowy sukces w dotychczasowej karierze w Pucharze Świata. - Jeszcze mnie trochę trzepie, bo zwycięstwo było o te trzy dziesiąte, ale i tak to jest super dla niego i dla nas - mówił dla TVP Sport trener polskich skoczków, Michal Doleżal. - Andrzej długo na to czekał. Pokazuje świetny poziom, jest teraz w czołówce. Te ostatnie dwa weekendy miał nie do końca, ale tu potrafi skakać świetnie. Od wczoraj wszystkie skoki były już zdecydowanie lepsze - opisywał Doleżal.

Zobacz wideo Ekspert tłumaczy dziwne oceny sędziów w skokach. "Problem jest systemowy"

Stękała liderem polskiej kadry? Doleżal: Dlaczego nie? W drużynówce może skakać jako czwarty

Dziennikarz TVP Sport, Maciej Jabłoński zapytał się czeskiego trenera o to, czy widzi Andrzeja Stękałę w roli lidera polskiej kadry, jako czwartego zawodnika w konkursie drużynowym. - Dlaczego nie? - odpowiedział Doleżal. - Jak utrzyma taką dyspozycję, to może. Myślę, że stać go na kolejne miejsce na podium. Tak jak jest ustawiony po zawodach, to zawsze mówi, że jest rezerwa, bo nie widzi jeszcze skoków z odtworzenia - śmiał się szkoleniowiec. 

Andrzej Stękała dziękuje Andrzej Stękała dziękuje "pięknemu gościowi" po sukcesie. "Jemu zawdzięczam wszystko"

"U Kamila wciąż walczymy z pozycją najazdową"

Reszta polskiej kadry spisała się nieco gorzej - ósmy był Piotr Żyła, jedenasty Dawid Kubacki, a dwudziesty Kamil Stoch. Co dzieje się ze skokami tego ostatniego? - U Kamila walczymy z pozycją dojazdową. Dalej ma motywację i na pewno będzie się starał to poprawić - wskazał Doleżal. - Utrzymujemy rytm zawodów do końca, zwłaszcza przed mistrzostwami świata. Na pewno nie będzie zmian na Rasnov związanych z Kamilem - dodał. 

Andrzej Stękała czeka na wyniki"Ty mi powiedz, co się wydarzyło!". Andrzej Stękała jest rozradowany

Zanim skoczkowie przeniosą się do Rumunii na ostatni weekend PŚ przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie, jeszcze raz będą mieli okazję rywalizować w Zakopanem. W niedzielę odbędą się kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny. Relacje na żywo na Sport.pl.

Andrzej Stękała cieszy się z drugiego miejsca w ZakopanemTak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Andrzej Stękała awansował

Więcej o: