Andrzej Stękała po znakomitym konkursie: Usłyszałem trąbę z dołu

- Nie wolno chodzić na skoki, ale jak usłyszałem trąbę tu z dołu, to pomyślałem: muszę to skoczyć - powiedział Andrzej Stękała po niedzielnym konkursie w Zakopanem dla TVP Sport.

Stękała po skokach na 134 i 136,5 metra zajął piąte miejsce podczas niedzielnej indywidualnej rywalizacji w Zakopanem i tym samym wyrównał swój najlepszy wynik w karierze. Ten osiągnął tydzień wcześniej w Titisee-Neustadt. Przed sezonem jego najlepszym rezultatem była za to szósta pozycja z Vikersund z 2016 roku. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

"Cieszę się, że kolejny raz jest piąte miejsce, że jest u siebie"

- Cieszę się, że kolejny raz jest piąte miejsce, że jest u siebie. Muszę podziękować sztabowi, kolegom, ale i kibicom. Nie wolno chodzić na skoki, ale jak usłyszałem trąbę tu z dołu, to pomyślałem: muszę to skoczyć - mówił Stękała w rozmowie z TVP Sport po konkursie. 

Halvor Egner GranerudGranerud bije antyrekordy w Zakopanem! Znamy przyczynę koszmarnych skoków

- Moje skoki w niedzielę były już bardzo dobre - dodawał Polak. I zdradzał, że mimo wszystko znajduje w nich jeszcze błędy. - Mam wciąż spory problem w locie, odciąga mnie wtedy trochę od nart i brakuje metrów. A na progu jest już w porządku - wskazał Andrzej Stękała. 

Lindvik wygrywa po genialnym skoku! Stękała wyrównał najlepszy wynik w karierzeLindvik wygrywa po genialnym skoku! Stękała wyrównał najlepszy wynik w karierze

Stękała: Podium nie jest daleko, ale wiem, że w tym sporcie trzeba długo czekać

Skoczek jest świadomy tego, jak blisko jest pierwszych wielkich sukcesów w Pucharze Świata. - Podium nie jest daleko, ale to jest sport, w którym wiem, że trzeba długo czekać. Cierpliwość jest ważna - ocenił Stękała, który po weekendzie w Zakopanem jest na trzynastym miejscu klasyfikacji generalnej cyklu PŚ. 

Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ. Kamil Stoch zmniejszył stratę do GranerudaTak wygląda klasyfikacja generalna PŚ. Kamil Stoch zmniejszył stratę do Graneruda

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano na dni 22-24 stycznia w Lahti. W Finlandii odbędą się konkursy indywidualny i drużynowy. Relacje na żywo na Sport.pl. 

Więcej o: