Eisenbichler najlepszy! Tylko jeden Polak w czołowej "10" serii próbnej w Zakopanem

Andrzej Stękała był najlepszym z Polaków podczas niedzielnej serii próbnej przed konkursem indywidualnym w Zakopanem. Skoczył 129 metrów i zajął ósme miejsce. Wygrał Markus Eisenbichler.

W sobotnim konkursie drużynowym Polacy zajęli drugie miejsce, a najlepiej prezentował się Piotr Żyła. Ten paradoksalnie nie występuje na Wielkiej Krokwi w niedzielę, bo został zdyskwalifikowany w piątkowych kwalifikacjach. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Dobra seria próbna Polaków! 

Ostatni dzień zawodów zaczęła seria próbna. Wygrał ją Markus Eisenbichler (132,5 metra) przed Anze Laniskiem (132 metry) i Halvorem Egnerem Granerudem (131 metrów). Najlepszym z Polaków był Andrzej Stękała, który skoczył 129 metrów i zajął ósme miejsce. Dobrze spisał się Paweł Wąsek (131 metrów), który był tuż za najlepszą "10" - na dwunastym miejscu. 

Granerud w akcjiGranerud skakał nago, przebił płuco na imprezie. Teraz podpadł Polakom

Pozostali Polacy także poradzili sobie dość dobrze. Piętnasty był Kamil Stoch (125,5 metra), dwudziesty Dawid Kubacki (124,5 metra), Klemens Murańka (127,5 metra) zajął 25., a Jakub Wolny (125,5 metra) 31. miejsce. 

Zakopane podczas Pucharu Świata w skokach narciarskichPolicja apeluje do kibiców przed niedzielnym konkursem w Zakopanem. Sytuacja może się powtórzyć

Stoch przeskoczy Małysza? Niedzielny konkurs od 16

Pierwsza seria konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 16:00. Kamil Stoch poluje w nim na szóste zwycięstwo w Zakopanem i czterdzieste w zawodach Pucharu Świata w karierze, czym przebiłby osiągnięcie Adama Małysza. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Kamil Stoch  podczas druzynowego konkursu skokow Pucharu Swiata w skokach narciarskich, Zakopane 16.01.202Kamil Stoch może wyprzedzić Gregora Schlierenzauera. Wielka Krokiew wzięta?!

Więcej o: