Lindvik wygrywa po genialnym skoku! Stękała wyrównał najlepszy wynik w karierze

Andrzej Stękała był najlepszym z Polaków w konkursie w Zakopanem. Zajął piąte miejsce i wyrównał swój najlepszy wynik w karierze. Zawody wygrał Marius Lindvik. Norweg w drugiej serii uzyskał aż 145,5 metra!

W sobotę Polacy mogli być zawiedzeni stratą sporej przewagi w trakcie konkursu drużynowego i porażką w drugiej serii z Austriakami. W niedzielę wszystko zaczęło się od dość słabego występu Polaków w serii próbnej, w której najlepszy był Andrzej Stękała na dopiero ósmym miejscu. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Stękała najlepszym z Polaków w Zakopanem! Wyrównał najlepszy wynik w karierze

W niedzielnych zawodach najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Stękała, który zajął piąte miejsce. Tym samym wyrównał swój najlepszy wynik w karierze - wcześniej piąte miejsce zajął także w Titisee-Neustadt (przed tym sezonem najwyżej był 6.). Konkurs wygrał Marius Lindvik (135 i 145,5 metra) przed Anze Laniskiem (133,5 i 143,5 metra) i Robertem Johanssonem (132 i 141 metrów).

Tuż za najlepszą "10", na jedenastej pozycji znalazł się Kamil Stoch (128 i 134 metry). Natomiast piętnasty był Dawid Kubacki (125 i 134,5 metra), 27. Klemens Murańka (125,5 i 131 metrów), a 28. Paweł Wąsek (125 i 124 metry). 

Halvor Egner GranerudGranerud bije antyrekordy w Zakopanem! Znamy przyczynę koszmarnych skoków

Kamil Stoch (646 punktów) pozostanie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ. Konkursem w Zakopanem odrobił do Halvora Egnera Graneruda (956 punktów) i teraz ma stratę 310 punktów do lidera klasyfikacji generalnej. Jednak przewagę nad Polakiem do 70 punktów zwiększył drugi Markus Eisenbichler (716 punktów). 

Andrzej Stękała nad Wielką Krokwią w ZakopanemEisenbichler najlepszy! Tylko jeden Polak w czołowej "10" serii próbnej w Zakopanem

Teraz czas na Lahti. Kolejne zawody w Zakopanem w lutym

Do Zakopanego Puchar Świata wróci na dni 12-14 lutego, gdy odbędą się dodatkowe konkursy w zamian za odwołaną próbę przedolimpijską. Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano na weekend 22-24 stycznia, gdy zawodnicy wystartują w Lahti. W Finlandii odbędzie się podobnie jak w Zakopanem jeden konkurs drużynowy i jeden indywidualny. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: