Oficjalnie: Nikola Grbić ma nową pracę! Zastąpi Vitala Heynena

To już pewne. Nikola Grbić od nowego sezonu będzie trenerem włoskiej drużyny Sir Safety Conad Perugia.

W poniedziałek klubowy mistrz Europy w siatkówce, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, poinformował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Nikolą Grbiciem na prośbę samego szkoleniowca. 47-letni Nikola Grbić z powodów rodzinnych chciał wrócić do Włoch.

Zobacz wideo Jacek Nawrocki tłumaczy cele polskich siatkarek. "Walczymy o rozwój tej reprezentacji"

Oficjalnie: Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY! Rozwiązał kontrakt z przyczyn osobistychOficjalnie: Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY! Rozwiązał kontrakt z przyczyn osobistych

Grbić: Mam nadzieję, że sięgniemy po trofea

Wiadomo już, ze Nikola Grbić będzie nowym trenerem Sir Safety Conad Perugia, gdzie zastąpi na tym stanowisku zwolnionego w trakcie finałów ligi włoskiej - Vitala Heynena. O takim kierunku Serba mówiło się już od kilku tygodni. Teraz włoski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował o zatrudnieniu Grbicia.

- Ani ja, ani klub nie jesteśmy tacy sami jak siedem lat temu. Zmieniliśmy się na lepsze, dlatego myślę, że przygoda z Perugią będzie znacznie lepsza. Mam nadzieję, że sięgniemy po trofea - przyznał były trener ZAKSY.

Nikola Grbić w tym sezonie zdobył niemal wszystko. Jego ZAKSA jako pierwszy polski klub w XXI wieku wygrała siatkarską Ligę Mistrzów, a do tego dołożyła Superpuchar Polski i Puchar Polski. Przez dwa lata pracy Serba w Kędzierzynie-Koźlu zabrakło mu jedynie mistrzostwa Polski.

Vital Heynen ma za sobą trudne decyzje. 'Musiałem im odebrać marzenia'Vital Heynen naznaczył cel na igrzyska. "Jedziemy po złoto? Nie zgadzam się"

Póki co nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem ZAKSY, choć mówi się między innymi o Argentyńczyku Marcelo Mendezie czy Rumunie Gheorghe Cretu.

Więcej o: