Znamy wszystkich uczestników siatkarskiego Euro w Polsce!

W 2021 roku na terenie Polski, Czech, Estonii i Finlandii odbędą się mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Ostatnią reprezentacją, która zapewniła sobie udział w czempionacie jest Chorwacja. Zespół awansował dzięki wygranej 3:2 z reprezentacją Holandii.

W niedzielę 16 maja poznaliśmy wszystkich uczestników mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą się we wrześniu br. Ostatnią ekipą, która zapewniła sobie udział w mistrzostwach jest Chorwacja. 

Zobacz wideo Łukasz Kaczmarek wrócił do kadry Heynena. "Wiemy, o co walczymy"

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Chorwacja ostatnim szczęśliwcem

Zgodnie z obowiązującymi zasadami pewny awans na Euro mieli jedynie zwycięzcy grup eliminacyjnych. Dla ekip z drugich miejsc przygotowano pięć miejsc. O ich awans decydowała specjalnie ułożona tabela. Dzisiaj udział w imprezie zapewnili sobie Chorwaci, którzy pokonali 3:2 Holandię. Zespół z Bałkanów wywiązał się z zadania z nawiązką, gdyż aby awansować musiał wygrać zaledwie jeden set.

Wśród zespołów, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach, na turniej awansowała także Hiszpania, Macedonia Północna, Grecja i Białoruś. Pechowcami byli Szwajcarzy oraz Austriacy. 

Polska, siatkówka, reprezentacja, HeynenVital Heynen tłumaczy, dlaczego odrzucił trzech mistrzów świata. Odsłonił kulisy kadry

Mistrzostwa Europy będą rozgrywane od 1 do 19 września. Imprezę jest organizowana przez cztery kraje - Polskę, Czechy, Finlandię i Estonię. W każdym z nich rozgrywane będą mecze jednej z grup. Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się w Gdańsku i Ostrawie. Na fazę półfinałową turniej przeniesie się do katowickiego spodku. Tam odbędzie się również finał i mecz o trzecie miejsce. 

Siatkówka mężczyzn. Mistrzostwa Europy 2021. Pełna lista uczestników:

Serbia, Słowenia, Polska, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy, Belgia, Czechy, Estonia, Finlandia, Holandia, Bułgaria, Turcja, Łotwa, Słowacja, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Macedonia, Chorwacja, Czarnogóra i Białoruś.

Zmiany przed Siatkarską Ligą Narodów 2021. Zespoły będą mogły wymienić zawodnikówVital Heynen odrzucił sześciu zawodników. Trwa walka o "indywidualny bilet do Tokio"