Tak wygląda tabela grupy ME siatkarzy po meczu Polska - Belgia

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 Belgię (25:18, 26:24, 25:16) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena pozostaje liderem grupy A.

Reprezentacja Polski rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa Europy od trzech zwycięstw. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena wygrała 3:1 z Portugalią oraz Grecją, natomiast do pokonania Serbii potrzebowali pięciu setów. Biało-czerwoni w czwartej kolejce zwyciężyli 3:0 z Belgią (25:18, 26:24, 25:16), dzięki czemu ich sytuacja w grupie A nie uległa zmianie.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie chce kalkulować. "W Tokio też już myśleliśmy o półfinałach i finałach"

Polacy pozostają liderami grupy A. Wszystko zgodnie z planem

Reprezentacja Polski bez większego problemu pokonała 3:0 Belgię, dzięki czemu pozostała na prowadzeniu w tabeli grupy A. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena po czterech meczach ma 12 punktów i utrzymuje dwupunktową przewagę nad Serbią. W pierwszym i trzecim secie biało-czerwoni bez większego problemu wygrali, natomiast w drugim potrzebna była gra na przewagi.

W poniedziałek odbywał się także inny mecz w grupie A. Wcześniej Serbia ograła 3:1 Portugalię (25:15, 25:21, 22:26, 25:17), dzięki czemu Belgowie, mimo porażki z Polską, pozostają na czwartym miejscu, które zapewnia grę w 1/8 finału mistrzostw Europy. We wtorek 7 sierpnia Ukraina zagra z Belgią, a Serbia z Grecją. Polska ostatni mecz fazy grupowej rozegra w środę z Ukrainą (17:30), a ostateczny układ tabeli poznamy po starciu Grecja - Portugalia (20:30).

Tabela grupy A ME w siatkówce:

  • 1. Polska - 11 punktów, bilans setów 12:4
  • 2. Serbia - 10 pkt, 11:5
  • 3. Ukraina - 4 pkt, 6:7*
  • 4. Belgia - 4 pkt, 6:9
  • 5. Portugalia - 3 pkt, 7:11
  • 6. Grecja - 1 pkt, 3:9*

* - zespoły oznaczone gwiazdką mają jeden mecz rozegrany mniej

Mocna zagrywka Sport.pl - #StrojeZaAsy w siatkarskich mistrzostwach Europy

Za każdego asa serwisowego polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy, redakcja Sport.pl ufunduje stroje meczowe młodym zawodniczkom i zawodnikom. W pierwszych czterech meczach zdobyli zagrywką 28 punktów, co oznacza ufundowanie 84 strojów. Kolejne asy będziemy odliczać w internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej na budynku Cepelii w Warszawie i Dworca Głównego w Katowicach - polskiej nieoficjalnej stolicy siatkówki, w której odbędzie się faza finałowa całej imprezy. Szczegóły akcji tutaj >>, a regulamin konkursu tutaj >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.