Raz! Dwa! Ta akcja zdecydowała o wyniku meczu Polaków z obrońcami tytułu [WIDEO]

Reprezentacja Polski przegrała 27:28 z Hiszpanią w ostatnim meczu fazy zasadniczej mistrzostw Europy. Biało-czerwoni mogli wywalczyć, ale dwiema świetnymi interwencjami popisał się Rodrigo Corrales.

Reprezentacja Polski zdobyła jeden punkt w fazie zasadniczej mistrzostw Europy, remisując 29:29 z Rosją. W tym meczu pojawiły się spore kontrowersje związane z trafieniem Sergieja Kosorotowa, natomiast ostatecznie EHF odrzuciło protest Polaków. Wcześniej kadra prowadzona przez Patryka Rombla przegrała 31:42 z Norwegią oraz 18:28 ze Szwecją. W pierwszej fazie grupowej biało-czerwoni wygrali 36:31 z Austrią oraz 29:20 z Białorusią, ale w ostatnim meczu ulegli 23:30 Niemcom.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Dwie kluczowe interwencje Rodrigo Corralesa w końcówce meczu. A Polska mogła wywalczyć drugi punkt

Biało-czerwoni przez cały mecz grali bardzo dobrze z aktualnymi mistrzami Europy i potrafili doprowadzić do emocjonującej końcówki. Na 60 sekund przed końcem kadra prowadzona przez Patryka Rombla doprowadziła do wyniku 27:28 i była o krok od wyrównania stanu rywalizacji. Biało-czerwoni ruszyli z kontratakiem i Arkadiusz Moryto miał okazję do pokonania Rodrigo Corralesa z prawego skrzydła, ale trafił w rękę bramkarza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kilka sekund później piłka trafiła na lewe skrzydło do Jana Czuwary, ale i jego próbę skutecznie powstrzymał Rodrigo Corrales, występujący w barwach Paris Saint-Germain. "Wow" - tak wyczyn bramkarza ocenił jeden z komentatorów. Dobra postawa Corralesa w bramce pomogła Hiszpanom pokonać Polskę i po raz szósty z rzędu awansować do półfinału mistrzostw Europy. "Don Rodrigo" - piszą hiszpańscy kibice na Twitterze.

Poza Hiszpanią pewna gry w półfinale mistrzostw Europy jest Dania, która nie przegrała żadnego spotkania na turnieju - Hiszpanie z kolei przegrali 23:28 z Norwegią. Drugiego półfinalistę z polskiej grupy wyłoni pojedynek między Norwegią a Szwecją. Obie drużyny mają tyle samo punktów, ale w przypadku remisu dalej przejdzie Norwegia.

Więcej o: