Tak wygląda tabela polskiej grupy na ME po meczu z Hiszpanią

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy. Kadra prowadzona przez Patryka Rombla przegrała 27:28 z Hiszpanią i kończy fazę zasadniczą na ostatnim miejscu w grupie.

Reprezentacja Polski rozpoczęła pierwszą fazę grupową od dwóch zwycięstw - 36:31 z Austrią oraz 29:20 z Białorusią. W meczu o pierwsze miejsce lepsi okazali się Niemcy (23:30), przez co biało-czerwoni nie rozpoczęli fazy zasadniczej z dwoma punktami. W drugiej części turnieju kadra prowadzona przez Patryka Rombla okazała się znacznie słabsza od Norwegii (31:42) i Szwecji (18:28), ale zremisowała z Rosją (29:29). W tym meczu pojawiły się spore kontrowersje związane z trafieniem Sergieja Kosorotowa. Ostatecznie EHF odrzuciło protest Polaków.

Polacy kończą mistrzostwa Europy z jednym punktem. Hiszpania zagra w półfinale

Polska kadra od samego początku mistrzostw Europy zmaga się z problemami kadrowymi spowodowanymi pozytywnymi wynikami testu na koronawirusa. Biało-czerwoni musieli sobie poradzić z brakiem Szymona Sićki, Mateusza Korneckiego i Melwina Beckmana, którzy wypadli ze składu ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID-19. Mimo osłabienia Polacy dzielnie walczyli z Hiszpanią i po pierwszej połowie przegrywali 13:14.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W drugiej połowie obrońcy tytułu tylko dopięli swego i dzięki wygranej 29:28 zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw Europy. Poza Hiszpanami w półfinale zagra Dania, która wygrała wszystkie mecze na Euro 2022. W polskiej grupie drugiego półfinalistę wyłoni bezpośredni mecz pomiędzy Norwegią, a Szwecją. Reprezentacja Polski kończy fazę zasadniczą na ostatnim miejscu z jednym punktem.