Nowe wieści ws. Messiego. Potwierdza się szokujący scenariusz. Oficjalnie

Leo Messi jest na wylocie z Paris Saint-Germain. Przez długi czas wydawało się, że od przyszłego sezonu będzie grał w FC Barcelonie, ale zainteresowane pozyskaniem go jest także Al-Hilal, które miało zaoferować mu bajeczny kontrakt. Nowe informacje w sprawie transferu do Arabii Saudyjskiej przekazał Reuters, który potwierdza, że wpłynęła oficjalna oferta.

Ostatnie tygodnie w życiu Leo Messiego nie należą do spokojnych. Najpierw pojawiły się spekulacje dotyczące jego możliwego powrotu do FC Barcelony, a w miniony poniedziałek wyszło na jaw, że zamiast stawić się na treningu Paris Saint-Germain, udał się do Arabii Saudyjskiej. W efekcie został zawieszony na dwa tygodnie, przez co opuści dwa mecze i nie będzie dostawał wynagrodzenia.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Leo Messi może przenieść się do Al-Hilal. Otrzymał oficjalną ofertę

Wszystko wskazuje na to, że dni Argentyńczyka w Paryżu są policzone. Najprawdopodobniej nie przedłuży on wygasającego z końcem czerwca kontraktu, przez co latem jako wolny zawodnik będzie mógł bez przeszkód zmienić klub. Francuski dziennik "L'Equipe" przekazał, że astronomiczną ofertę szykuje dla niego saudyjski Al-Hilal, miałby tam zarabiać ponad 400 milionów euro rocznie, czyli dwa razy więcej, niż obecnie otrzymuje Cristiano Ronaldo w Al-Nassr.

Do nowych informacji dotyczących tego transferu Messiego dotarł Reuters. Osoby z bliskiego otoczenia zawodnika przekazały, że otrzymał on oficjalną propozycję dołączenie do saudyjskiego zespołu. Nie podano, jakie wynagrodzenie miałby otrzymywać mistrz świata. Al-Hilal zostało poproszone o komentarz, ale na razie nie odniosło się do tych informacji.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie można wykluczyć, że jednym z celów ostatniej wizyty 35-latka w Arabii było właśnie negocjowanie kontraktu z potencjalnym przyszłym pracodawcą. Tak przynajmniej twierdzi włoski dziennikarz Rudy Galetti. "Messi i Al-Hilal spotkali się 1 maja, aby dokładnie omówić ofertę klubu. Z pewnych względów w ostatnich dniach zmieniono miejsce spotkania z Paryża na Rijad. Dobre odczucia, ale droga do jego ostatecznej decyzji jest jeszcze długa" - napisał na Twitterze. Oficjalnie wizyta Messiego dotyczyła tylko kwestii marketingowych, w ramach współpracy piłkarz zachęca do odwiedzania tego kraju.

Leo Messi skreślony w Paryżu. Kibice kipieli ze złości

Doniesienia na temat Argentyńczyka mocno zdenerwowały fanów PSG, którzy dali temu wyraz w ostatnią środę. Wtedy zebrali się pod siedzibą klubu i rzucali obelgi pod jego adresem. Poza tym oberwało się także Neymarowi czy trenerowi Christophe'owi Galtierowi.

Leo Messi jest piłkarzem Paris Saint-Germain od sierpnia 2021 roku. W barwach tego klubu rozegrał 71 meczów, strzelił w nich 31 goli oraz zanotował 34 asysty. Zdobył mistrzostwo Francji oraz Superpuchar Francji.

Więcej o: