Media: To koniec Leo Messiego w PSG. Przekazali decyzję. "Przełomowy punkt"

- Leo Messi odejdzie PSG na koniec sezonu - poinformował na Twitterze Fabrizio Romano. Klimat wokół Argentyńczyka i francuskiego klubu był coraz bardziej gęsty i wszystko wskazuje, że zawodnik po dwóch latach zakończy swoją przygodę w PSG.

Początek maja to prawdziwe zamieszanie wokół Leo Messiego i PSG. Argentyńczyk bez zgody władz klubu udał się na wyjazd do Arabii Saudyjskiej. Samowolka siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki na tyle rozsierdziła włodarzy paryskiego klubu, że według RMC Sport, został on zawieszony na dwa tygodnie. Ponadto 35-latek nie otrzyma za ten okres pensji i będzie zawieszony w prawach zawodnika mistrzów Francji.

Zobacz wideo Pudzianowski: Tylko głupi nie odklepuje. Po walce jest życie

PSG już miesiąc temu wiedziało, że Leo Messi nie zostanie w klubie

W ostatnim czasie było także coraz więcej doniesień, że Messi nie przedłuży kontraktu z PSG, który wygasa w czerwcu bieżącego roku. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że 35-latek zostanie na Parc de Princes, ale wraz z kolejnymi miesiącami następowało ochłodzenie w relacji klub - zawodnik.

Teraz najnowsze informacje w sprawie przyszłości Messiego w Paryżu podał Fabrizio Romano. "Messi opuści PSG na koniec sezonu. Nie ma w tej sprawie już jakichkolwiek wątpliwości" - napisał na Twitterze.

"Za kulisami wiadomo, że ojciec piłkarza, Jorge Messi, przekazał tę decyzję PSG już miesiąc temu. To był ostatni przełomowy punkt" - podkreślił dziennikarz. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Teraz pozostaje tylko pytanie, gdzie latem trafi Leo Messi. Dużo mówiło się o powrocie do FC Barcelony, ale kataloński klub ciągle musi załatwić wiele spraw związanych z finansami, żeby móc pozwolić sobie na powrót swojej legendy. Z drugiej strony pojawiły się doniesienia, że Messi mógłby podążyć drogą swojego wielkiego rywala - Cristiano Ronaldo - i trafić do ligi saudyjskiej. Argentyńczyka chętnie widziałoby u siebie Al-Hilal.

Leo Messi trafił do PSG latem 2021 roku. Od tamtego czasu rozegrał 71 spotkań w barwach paryskiego klubu, w których strzelił 31 bramek i zaliczył 34 asysty.

Więcej o: