Afera w klubie Polaków. Prokuratura już działa

Juventus ostatnio był zamieszany w wiele skandali. Chodziło między innymi o zawyżanie kwot transferowych oraz przyłapanie Paula Pogby na dopingu. Teraz kolejny piłkarz z tego klubu wpadł w poważne tarapaty. Włoskie media donoszą, że miał obstawiać mecze u nielegalnych bukmacherów, co jest surowo zabronione. Dziennikarze dodają, że grozi mu za to długie zawieszenie.

W ostatnim czasie Juventus miał poważne problemy. W zeszłym sezonie sąd uznał klub winnym zawyżania kwot transferowych i fałszowania informacji dotyczących wynagrodzeń zawodników i ukarał go 10 ujemnymi punktami. UEFA rozważała ponadto kilkuletnie zawieszenie w europejskich pucharach, ale działacze poszli na ugodę i dobrowolnie wycofali zespół z tegorocznej Ligi Konferencji. Ponadto niedawno na dopingu został przyłapany Paul Pogba i grozi mu za to długie zawieszenie. To jednak nie jest koniec kłopotów Juventusu. 

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Poważne tarapaty Nicolo Fagiolego. Obstawiał mecze u bukmachera

Tym razem bohaterem kolejnego skandalu jest Nicolo Fagioli. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że pomocnik Juventusu miał obstawiać mecze na nielegalnych platformach bukmacherskich. Zgodnie z artykułem 24. w Kodeksie Sportowym piłkarz nie może brać udziału w zakładach, które dotyczą jego dyscypliny. O dochodzeniu prokuratury w sprawie Włocha wie już związek i "uważnie śledzi rozwój śledztwa". Jeśli zarzuty okażą się prawdą, zawodnikowi grożą nawet trzy lata zawieszenia. 

Nicolo Fagioli jest bardzo utalentowanym piłkarzem. W bieżącym sezonie rozegrał sześć meczów, w których zaliczył jedną asystę. Ma już za sobą również debiut w reprezentacji Włoch. - Mamy w klubie młodego chłopaka, nazywa się Nicolo Fagioli, rocznik 2001. Oglądanie jego gry jest wielką przyjemnością. Wie, jak się uwolnić i jak zarządzać piłką, jak się ustawić. Nie widzisz takiego piłkarza co roku - tak o 22-letnim Włochu mówił Massimiliano Allegri w 2018 roku.  Zawieszenie pomocnika byłoby wielką stratą dla Juventusu oraz włoskiej kadry. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Juventus dobrze radzi sobie w bieżącym sezonie. Po ośmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Po przerwie reprezentacyjnej czeka go starcie z liderującym Milanem. Spotkanie odbędzie się 22 października o godzinie 20:45. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.