Sebastian Walukiewicz może zmienić klub jeszcze w styczniu. Jest zainteresowanie

Sebastian Walukiewicz wraca do zdrowia po operacji artroskopii biodra i może zmienić klub jeszcze w trakcie zimowego okna transferowe. Zainteresowanie Polakiem wciąż przejawia Torino - informuje dziennik "L'Unione Sarda".

Sebastian Walukiewicz nie tak wyobrażał sobie swoją karierę, zwłaszcza że w pierwszym sezonie w Serie A zagrał w 14 meczach, rywalizując na boisku między innymi z Cristiano Ronaldo czy też Romelu Lukaku. W kolejnym było jeszcze lepiej, bo wystąpił w 19 spotkaniach. Defensor doznał kontuzji w trakcie meczu z Napoli (0:2) i musiał przejść operację artroskopii lewego biodra.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Walukiewicz zaliczy awans sportowy? Media: Chce go uznany klub z Serie A

Dziennik "L'Unione Sarda" informuje, że Torino wciąż pozostaje zainteresowane pozyskaniem Sebastiana Walukiewicza. Transfer miałby zostać zrealizowany jeszcze w trakcie zimowego okna, a w ramach wymiany z Cagliari w drugą stronę poszedłby Armando Izzo. Reprezentant Włoch odgrywa marginalną rolę w zespole prowadzonym przez Ivana Juricia i może być otwarty na przenosiny do Sardynii. Dziennik jednak nie precyzuje, na jakich zasadach doszłoby do tej wymiany (wypożyczenia lub transfery definitywne).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Temat wymiany pomiędzy Cagliari a Torino pojawił się już latem zeszłego roku, natomiast wtedy na przeszkodzie stanęły wymagania Armando Izzo, o czym opowiedział Stefano Capozucca, dyrektor sportowy Cagliari. "Wymiana Izzo - Walukiewicz miała zostać dokonana, ale ostatecznie nie dogadaliśmy się z tym pierwszym. Jego żądania finansowe zdecydowanie przekroczyły nasze możliwości" - stwierdził Capozucca. Wtedy do Cagliari dołączył Martin Caceres.

Sebastian Walukiewicz jest pełnoprawnym zawodnikiem Cagliari od lipca 2019 roku, kiedy to odszedł z Pogoni Szczecin za cztery miliony euro. Obrońca od tego czasu zagrał 43 spotkania w barwach ekipy z Sardynii, w których zanotował jedną asystę. Dodatkowo Walukiewicz zaliczył trzy występy w reprezentacji Polski - 5:1 z Finlandią, 0:0 z Włochami oraz 2:0 z Ukrainą.

Więcej o: