Dyrektor sportowy ujawnił kulisy niedoszłego transferu Walukiewicza

Podczas letniego okienka transferowego Sebastian Walukiewicz był łączony z Torino. Do transferu ostatecznie nie doszło, a o kulisach negocjacji opowiedział właśnie dyrektor sportowy Cagliari Stefano Capozucca w rozmowie z dziennikiem "L'Unione Sarda".

Sebastian Walukiewicz jest zdecydowanie jednym z najbardziej utalentowanych polskich obrońców. 21-latek bardzo szybko zapracował sobie na debiut w reprezentacji Polski i transfer za granicę. W 2019 roku zamienił Pogoń Szczecin na włoskie Cagliari Calcio i udało mu się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Nie trwało to jednak zbyt długo i ostatnio kariera Polaka mocno zahamowała. W 2021 roku zagrał w zaledwie dziewięciu oficjalnych spotkaniach w klubie. 

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Wiemy, dlaczego upadł transfer Walukiewicza. Dyrektor sportowy tłumaczy

Z powodu niskiej pozycji w klubowej hierarchii Sebastian Walukiewicz bardzo chciał zmienić barwy w letnim okienku transferowym. 21-latkiem miały się interesować kluby hiszpańskie i niemieckie, ale włoskie media przez całe lato podkreślały, że najbardziej możliwe są przenosiny Polaka do Torino. 

Włosi dostrzegli wybuch formy Nicoli Zalewskiego. Długa umowaWłosi dostrzegli wybuch formy Nicoli Zalewskiego. Długa umowa

Negocjacje transferu Walukiewicza do Torino potwierdził właśnie dyrektor sportowy Cagliari Stefano Capozucca w rozmowie z dziennikiem "L'Unione Sarda". Włoch przyznał, że pomiędzy klubami miało dojść do wymiany Walukiewicza z Armando Izzo. Ostatecznie do transferu jednak nie doszło.

- Wymiana Izzo - Walukiewicz miała zostać dokonana, ale ostatecznie nie dogadaliśmy się z tym pierwszym. Jego żądania finansowe zdecydowanie przekroczyły nasze możliwości. Z tego powodu sięgnęliśmy po doświadczonego Martína Cáceresa - przyznał dyrektor sportowy Cagliari. 

Franck Ribery znalazł klub! Franck Ribery znalazł klub! "Ruch, który wprawia kibiców w zachwyt"

Kontrakt Sebastiana Walukiewicza z Cagliari obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak spróbuje opuścić klub także zimą. W obecnym sezonie zagrał jak do tej pory w jednym spotkaniu Serie A i jednym Pucharu Włoch. 

Więcej o: