Dlatego Lewandowski nie sięgnie po Złotą Piłkę? Były szef Bayernu brutalnie szczery

Karl-Heinz Rummenigge wskazał dla "La Gazzetty dello Sport", kto według niego ma sięgnąć po Złotą Piłkę. I przedstawił bardzo konkretny argument dotyczący powodu, dla którego nie jest to Robert Lewandowski.

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki "France Football" odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet. Na razie znamy tylko listę 30 kandydatów do zdobycia nagrody, a co jakiś czas pojawiają się medialne doniesienia o możliwym rozstrzygnięciu tegorocznego plebiscytu. 

Zobacz wideo

Dla kogo Złota Piłka? Pierwsze medialne doniesienia nie mówią o Lewandowskim

Według dziennikarzy faworytami do Złotej Piłki są Robert Lewandowski, Lionel Messi, Karim Benzema czy Jorginho. Najczęściej mówi się jednak o tym drugim - informację o tym, że to Argentyńczyk odbierze Złotą Piłkę, podawała telewizja RTP z Portugalii i dziennikarz, który jako pierwszy poinformował o zdobyciu przez Messiego jego ostatniej Złotej Piłki

Robert Lewandowski i Thomas MuellerMueller wyśmiał Lewandowskiego na Twitterze. Po chwili brutalny nokaut

Rummenigge jednoznacznie o szansach Lewandowskiego. To przez reprezentację Polski

Teraz głos w sprawie głosowania zabrał Karl-Heinz Rummenigge, czyli były szef Bayernu Monachium. Działacz także widzi, że to nie Robert Lewandowski jest najbliżej zdobycia tej cennej indywidualnej nagrody. Podaje także brutalnie szczery względem polskiego kibica powód, dla którego ma mniejsze szanse na zwycięstwo od Messiego.

Robert Lewandowski, Lionel Messi i Cristiano RonaldoLewandowski ma osiem meczów na przebicie Ronaldo. Messi totalnie poza zasięgiem

- Mam nadzieję, że Robertowi się uda, ale niestety dla niego, reprezentacja Polski nie ma odpowiedniej jakości do zdobywania trofeów. Brany pod uwagę może być przede wszystkim Lionel Messi, albo jeden z włoskich piłkarzy - stwierdził Rummenigge w rozmowie dla "La Gazzetty dello Sport". 

Gwiazdor Bayernu mógł przejść do giganta za 84 mln funtów. Żona się nie zgodziłaGwiazdor Bayernu mógł przejść do giganta za 84 mln funtów. Żona się nie zgodziła

Lewandowski lepszy od Messiego w symulacji Sport.pl

Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy Dominikowi Senkowskiemu przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty.

Więcej o: