Gwiazdor Bayernu mógł przejść do giganta za 84 mln funtów. Żona się nie zgodziła

Przed kilkoma laty kariera Thomasa Muellera w Bayernie Monachium mogła się zakończyć. Wszystko za sprawą zainteresowania ze strony Manchesteru United, który chciał sprowadzić do siebie Niemca. Transfer zablokowała jednak jego żona, która nie chciała przenosić się do Anglii.

32-latek występuje w klubie ze stolicy Bawarii od początku swojej kariery. W 2004 roku dołączył do drużyny U-17, dwa lata później trafił do kategorii wiekowej U-19, po kolejnych dwóch latach zasilił drugi zespół Bawarczyków, natomiast od sezonu 2009/10 jest graczem pierwszej drużyny.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Robert LewandowskiPrawda wyszła na jaw! Kulisy absencji Lewandowskiego w meczu z Węgrami

Żona Muellera zablokowała transfer

W pewnym momencie kariera Thomasa Muellera w Monachium mogła dobiec końca, o czym opowiedział Louis van Gaal w rozmowie z dziennikiem "SportBild". Holender w latach 2014-2016 był trenerem Manchesteru United i to właśnie wtedy "Czerwone Diabły" próbowały sprowadzić Muellera. Ostatecznie jednak do tego nie doszło za sprawą małżonki Niemca.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Próbowałem go kupić zarówno w 2015, jak i 2016 roku. Przy tej pierwszej próbie byłoby to możliwe, gdyby jego żona była nieco bardziej otwarta na transfer zagraniczny. Przynajmniej taki powód Thomas podał mojemu asystentowi, który przeprowadzał z nim wszystkie rozmowy - opowiedział Holender.

Van Gaal ponownie chciał pracować z Muellerem

Van Gaal wyznał, że klub z czerwonej części Manchesteru chciał wyłożyć na transfer Muellera aż 84 miliony funtów. Oferta nie została jednak przyjęta. Do jej przedstawienia miało dojść w tajemniczy sposób, a Holender chciał ponownie współpracować z piłkarzem, którego prowadził w Bayernie Monachium w latach 2009-2011.

Real Madryt może stracić kluczowego piłkarza. PSG naciska. Real Madryt może stracić kluczowego piłkarza. PSG naciska. "Od pięciu miesięcy"

Biorąc pod uwagę dokonania strzeleckie Muellera można stwierdzić, że Manchester United stracił szansę na znakomite wzmocnienie składu. W 599 występach w klubie z Bawarii 32-latek strzelił 220 goli i zanotował 230 asyst. Ponadto rozegrał 110 meczów w reprezentacji Niemiec, w których strzelił 42 bramki.

Więcej o: