Media: Paulo Sousa otrzymał zaskakującą ofertę pracy. Z Argentyny

Paulo Sousa wciąż jest związany kontraktem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ale cieszy się zainteresowaniem wielu klubów. Boca Juniors sonduje możliwość współpracy z portugalskim szkoleniowcem - informuje portal maisfutebol.iol.pt.

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do przyszłorocznych baraży do mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni zagrają w pierwszym meczu z Rosją, natomiast w finale czekałby pojedynek ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Wywalczenie drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej sprawiło, że kontrakt Paulo Sousy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej został automatycznie przedłużony do końca marca.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Paulo Sousa spotka się w przyszłym tygodniu z Cezarym Kuleszą. Pierwotnie panowie mieli się spotkać po przegranym meczu z Węgrami (1:2), ale prezes PZPN postanowił je odwołać. "Nikt tego nie powie głośno, ale dla nowego prezesa Sousa jest jak kamień w bucie. Uwiera go. To nie jego człowiek" - pisał portal meczyki.pl.

Media: Paulo Sousa znalazł się na liście życzeń Boca Juniors

Portal maisfutebol.iol.pt informuje, że władze Boca Juniors nawiązały kontakt z agentem Paulo Sousy, aby się zorientować, czy szkoleniowiec byłby zainteresowany pracą w Argentynie i jakie miałby wymagania finansowe. Na ten moment szanse powodzenia wydają się nikłe, ponieważ Sousa w pełni skupia się na osiągnięciu jak najlepszego wyniku z reprezentacją Polski. Boca Juniors notuje średni sezon w rozgrywkach ligowych - na kolejkę przed końcem zajmuje siódme miejsce z 38 punktami i ma 15 pkt straty do River Plate.

Boca Juniors to nie jedyny klub, który w ostatnich miesiącach zabiegał o Paulo Sousę. Po mistrzostwach Europy szkoleniowiec otrzymywał oferty od Spezii Calcio, Sampdorii Genua czy Fenerbahce Stambuł. Sousa odrzucił każdą ofertę. "Czasem nie ma odpowiedniego momentu na podejmowanie takich decyzji" - mówił selekcjoner biało-czerwonych.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: