UEFA podjęła decyzję! To koniec pucharów dla Tottenhamu!

- Odwołany mecz Tottenhamu z Rennes w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy nie zostanie rozegrany - poinformowała UEFA w oficjalnym oświadczeniu. Zaplanowane na czwartek spotkanie nie odbyło się z powodu ogniska koronawirusa w angielskiej drużynie.

Sytuacja w Tottenhamie dość niespodziewanie z dnia na dzień stała się dramatyczna. W drużynie Antonio Conte wykryto ognisko koronawirusa, które wykluczyło z gry większość zawodników. Doszło do tego, że na zaplanowany na czwartek mecz z Rennes w Lidze Konferencji Europy dostępnych było zaledwie dziesięciu zawodników z pola. 

Zobacz wideo Sport.pl LIVE - zapowiedź nowego programu Sport.pl i Gazeta.pl

Tottenham odpada z europejskich pucharów. "Nie udało się znaleźć rozwiązania"

Z powodu problemów z koronawirusem spotkanie z Rennes musiało zostać odwołane. Decyzja ta wzbudziła sporo kontrowersji i wywołała oburzenie po stronie francuskiego klubu. Jego władze od razu zapowiadały odwołanie od tej decyzji, ponieważ twierdziły, że została ona podjęta jednostronnie bez żadnych negocjacji.

Trener klubu z ekstraklasy nie wytrzymał: Trener klubu z ekstraklasy nie wytrzymał: "Frajersko rozdajemy punkty na lewo i prawo"

W piątek okazało się, że Rennes dopięło w pewien sposób swego, ponieważ UEFA podjęła decyzję o tym, że czwartkowe spotkanie nie odbędzie się w innym terminie. - Niestety, pomimo podjętych wysiłków, nie udało się znaleźć rozwiązania, które mogłoby zadowolić oba kluby - napisano w odicjalnym komunikacie UEFA. - W konsekwencji mecz nie może być już rozegrany, a sprawa zostanie skierowana do Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA w celu podjęcia decyzji zgodnie z aneksem J regulaminu rozgrywek - dodano

Taka decyzja federacji oznacza, że Tottenham pożegna się z europejskimi pucharami, ponieważ zajął w grupie dopiero trzecie miejsce. Rennes natomiast już wcześniej zapewniło sobie awans z pierwszego miejsca. Drugą drużyną, która wywalczyła awans zostało Vittese Arnhem.

"Święte krowy" mogą odejść z Barcelony. "Obaj nie są już nietykalni. Nadzieja została utracona"

Z powodu zakażeń odwołany został także mecz Tottenhamu z Brighton & Hove Albion w Premier League, który miał się odbyć w niedzielę. Ten mecz zostanie jednak rozegrany w innym treminie.