Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zaskakujące informacje z Rosji. Grzegorz Krychowiak miał trafić gdzie indziej, ale zablokował transfer

Grzegorz Krychowiak w miniony poniedziałek oficjalnie został zaprezentowany jako nowy piłkarz Krasnodaru. Igor Rabinier z portalu sport-express.ru sugeruje, że to reprezentant Polski wymusił transfer do nowego klubu.

Grzegorz Krychowiak przeniósł się z Lokomotiwu Moskwa do Krasnodaru za 2,5 miliona euro. Pomocnik podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku i otrzymał koszulkę z numerem trzy. Dziennikarz Nobel Arustamyan poinformował za pośrednictwem Telegrama, że kilku piłkarzy Lokomotiwu zostało zaoferowanych klubom z rosyjskiej Premier Ligi. Poza Krychowiakiem na liście znajdował się m.in. Anton Mirańczuk, Fiodor Smołow czy Dmitrij Barinow.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Nowe doniesienia z Rosji. To Grzegorz Krychowiak wymusił transfer, a nie Lokomotiw

Igor Rabinier z portalu sport-express.ru podzielił się nowymi informacjami na temat historii transferu Grzegorza Krychowiaka. Polak poprosił o spotkanie z Ralfem Rangnickiem i Tomasem Zornem, dyrektorem technicznym. Podczas rozmowy dowiedział się, że jego umowa, ważna do końca czerwca 2022 roku nie zostanie przedłużona. Krychowiak miał dwa wyjścia: odejść za rok za darmo lub znaleźć nowy klub już teraz, z pomocą moskwian.

Lokomotiw zapewnił piłkarza, że nie proponował go ligowym rywalom, argumentując to tym, że pozycja negocjacyjna od samego początku byłaby osłabiona. W grze o Krychowiaka pojawiły się dwa kluby: Rubin Kazań i Krasnodar. Kolejarze wycenili polskiego pomocnika na pięć milionów euro. Rubin zaoferował wymianę na Denisa Makarowa z dopłatą ze strony Lokomotiwu. Ralf Rangnick zgodził się na taki ruch, ale Krychowiak zablokował całą transakcję i przekazał, że jego priorytetem jest Krasnodar. W miniony piątek przed treningiem zawodnik poinformował, że nie weźmie udziału w treningu, przez co Lokomotiw musiał poradzić sobie bez niego w wygranych 2:1 derbach z CSKA.

Zdaniem rosyjskiego dziennikarza Krychowiak miał niejako swoją postawą zmusić Lokomotiw do zaakceptowania oferty Krasnodaru, opiewającej na 2,5 miliona euro. Pewne jest, że zawodnik opuścił swoje poprzednie miejsce pracy w atmosferze konfliktu. Krychowiak zagrał w 109 oficjalnych spotkaniach w barwach Lokomotiwu Moskwa, w których zdobył 23 bramki i zanotował 15 asyst.

Więcej o: