Tak wygląda ranking UEFA po kompromitacji Legii. Fatalne wieści! A może być gorzej

Tyle ile punktów miała Polska w rankingu UEFA przed dwumeczem Legii Warszawa z Molde FK, tyle ma i po nim. Stołeczny klub poniósł sromotną porażkę, przegrywając z norweskim zespołem u siebie 0:3, a w dwumeczu aż 2:6. Tym samym Polska niezmiennie zajmuje 20. miejsce w zestawieniu krajowym UEFA, ale znajdujący się za plecami rywale są coraz bliżej. A kolejna okazja na punkty dopiero w przyszłym sezonie.

Niestety, ale Legia Warszawa nie zagra w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Zespół Kosty Runjaicia przeżył deja vu w pierwszej połowie rewanżowego starcia z meczu sprzed tygodnia z Molde FK. Wtedy norweski zespół po 25 minutach prowadził u siebie 3:0, a w czwartkowy wieczór przy Łazienkowskiej po 20 minutach wygrywał 2:0. W drugiej połowy Molde dołożyło kolejnego gola i ostatecznie Legia Warszawa przegrała dwumecz aż 2:6.

Porażki Legii Warszawa w dwumeczu sprawiły, że nie dodała nic do polskiego dorobku w rankingu krajowym UEFA. Obecnie w zestawieniu zajmujemy 20. miejsce. Lokatę wyżej plasuje się Serbia, która w tym sezonie nie ma już żadnego reprezentanta w europejskich pucharach, podobnie jak 22. Cypr.

Chorwacja zbliżyła się do Polski w rankingu UEFA

W czwartkowy wieczór 0,25 pkt do rankingu Chorwatów dorzuciło Dinamo Zagrzeb, które zremisowało u siebie z Realem Betis i awansowało do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Tym samym różnica między Polską a Chorwacją wynosi zaledwie 0,35 pkt, czyli jedno zwycięstwo lub dwa remisy.

Punktów dla Ukrainy nie zdobył za to Szachtar, który przegrał z Olympique Marsylia 1:3 i pożegnał się z Ligą Europy na etapie 1/16 finału. Olympiakos za to wygrał z Ferencvarosem 1:0 i awansował do 1/8 finału LKE. Grecy tym samym dopisali sobie 0,5 pkt, a Węgrzy nic. Polska zakończy ten sezon na 20. bądź 21. miejscu w rankingu UEFA.