"Bild" grzmi: Reakcje Bayernu stają się coraz dziwniejsze. A to może oznaczać jedno

"Reakcje Bayernu stają się coraz dziwniejsze" - to tytuł Bilda, który zauważa, że od wielu tygodni w klubie unikają odpowiedzi na pytanie o przyszłość Hansiego Flicka. A to może oznaczać jedno: pożegnanie z trenerem.

Kiedy dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić przed środowym ćwierćfinałem Ligi Mistrzów dostał w Sky pytanie o to, czy nie powinien jednocześnie skupić się na szukaniu nowego trenera, najpierw się zawahał - zauważa Bild. - Na razie skupiamy się na meczu - odpowiedział po chwili. Zresztą takich wymijających odpowiedzi - jak zauważają niemieccy dziennikarze - jest w ostatnich tygodniach w Bayernie mnóstwo. A większość dotyczy właśnie Hansiego Flicka, który też unika jasnych deklaracji na temat swojej przyszłości.

Zobacz wideo "Sousa mocno rotuje, ale podejmuje nielogiczne decyzje. Przykład? Helik"

Kylian Mbappe1,82 - to nie żart. Kylian Mbappe pozamiatał. "To są cuda! Geniusz"

Narasta konflikt w Bayernie Monachium?

Ucinanie spekulacji nie wychodzi Bayernowi najlepiej. A te się pojawiają, bo odkąd wiadomo, że Joachim Loew latem po mistrzostwach Europy pożegna się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec, trwają poszukiwania jego następcy. Najczęściej wymienia się właśnie nazwisko Flicka. Pytania o przyszłość trenera Bayernu niemal przy każdej okazji padają do władz klubu, a ich "reakcje stają się coraz dziwniejsze" - czytamy w Bildzie, który przypomina, że niedawno o przyszłość Flicka zapytany został też członek zarządu Oliver Khan i on też odpowiedział wymijająco, że teraz koncentrują się tylko na tym sezonie.

Kontrakt Flicka jest co prawda ważny do końca sezonu 2022/23, ale Bild nie ma pewności, czy 56-letni szkoleniowiec go wypełni. Tym bardziej że o konflikcie trenera z dyrektorem sportowym niemieckie rozpisują się od dłuższego czasu. Sam Flick też w rozmowach z dziennikarzami nie ukrywa, że latem chciałby wzmocnień, ale jego koncepcja przebudowy drużyny nie do końca pokrywa się z tą Salihamidzicia. Ten ma pomijać go w procesie decyzyjnym. I to na tyle - jak ostatnio pisał Bild - że Flick miał kilka tygodni temu podczas wspólnej podróży autokarem powiedzieć do Salihamidzicia, by stulił pysk (więcej tutaj).

Smutny Robert Lewandowski w materiale Łączy Nas PiłkaRobert Lewandowski rozwiewa wątpliwości! Fatalne informacje dla Bayernu

W środę Bayern w pierwszym ćwierćfinałowym meczu przegrał z PSG na Allianz Arenie 2:3. Rewanż we wtorek w Paryżu. Wszystko wskazuje, że znowu bez Roberta Lewandowskiego, który wrócił do Monachium ze zgrupowania reprezentacji Polski z kontuzją kolana. I sam powiedział w rozmowie ze Sky - co prawda przed środowym meczem, a więc jeszcze nie znając wyniku - że jego występ w rewanżu z PSG jest wykluczony.

Więcej o: