Legia znalazła następcę Artura Boruca? Gruzin pod obserwacją

Artur Boruc z końcem sezonu opuści Legię Warszawa, co oznacza, że w zespole na nowy sezon pozostanie dwóch bramkarzy: Cezary Miszta i Richard Strebinger. Miejsce Boruca w Legii miałby zająć Lazare Kupatadze, występujący w gruzińskim Dynamo Batumi.

Legia Warszawa musi znaleźć nowego bramkarza, ponieważ Artur Boruc nie przedłuży wygasającego kontraktu. Boruc nie gra w barwach Legii Warszawa od połowy lutego, ponieważ klub nie opłacił kary w Komisji Ligi i uważa, że Boruc powinien ją zapłacić za swoje zachowanie z meczu z Wartą Poznań (0:1). - Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że od kiedy Artur przestał bronić, to na treningach było widać wyraźną przewagę Richarda Strebingera. Ja się tym kierowałem - tłumaczył Aleksandar Vuković. Legia ma już wypatrzonego potencjalnego następcę Artura Boruca.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Media: Władimer Dwaliszwili pomoże Legii zastąpić Artura Boruca? Klub chce bramkarza z Gruzji

Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty informuje, że Legia Warszawa przygląda się Lazare Kupatadze, zawodnikowi gruzińskiego Dinama Batumi. 26-latek wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Gruzji z Rumunią oraz Uzbekistanem i dwukrotnie zdobywał mistrzostwo kraju z Dinamem. W sezonie 2021 Kupatadze zanotował najwięcej czystych kont w lidze gruzińskiej i nie puścił bramki w szesnastu meczach. W obecnie trwających rozgrywkach bramkarz ma już siedem czystych kont po jedenastu spotkaniach.

Na korzyść dla Legii Warszawa przemawia fakt, że umowa Lazare Kupatadze z Dinamem Batumi wygasa z końcem czerwca tego roku, co daje szansę Legii na sprowadzenie nowego bramkarza na zasadzie wolnego transferu. Dodatkowo dyrektorem sportowym Dinama jest Władimer Dwaliszwili, który grał dla Legii Warszawa w sezonie 2013/2014, co mogłoby pomóc warszawiakom w finalizacji potencjalnego transferu. 

Legia Warszawa pracuje nad transferami przed nowym sezonem. W zasadzie przesądzone wydaje się sprowadzenie Pedro Tiby z Lecha Poznań oraz Blaza Kramera z FC Zurich. Wcześniej media informowały, że Legia bardzo chce pozyskać Oscara Estupiniana z Vitorii Guimaraes, ale tu musi stoczyć walkę ze Sportingiem Braga oraz PSV Eindhoven.

Więcej o: