Drągowski odchodzi do Premier League. Dwa kluby w grze. "Będzie pierwszym bramkarzem"

Jakub Seweryn
Bartłomiej Drągowski latem opuści Fiorentinę i zamieni Serie A na inną ligę. Poinformował o tym na spotkaniu z dziennikarzami selekcjoner Czesław Michniewicz. Według informacji Sport.pl o polskiego bramkarza rywalizują dwa kluby angielskiej Premier League, a wiele powinno się wyjaśnić już w przyszłym tygodniu.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie we włoskiej Fiorentinie nie zobaczymy żadnego Polaka. Włoskie media informują, że klub z Florencji nie zamierza wykupywać z Herthy Berlin Krzysztofa Piątka za 15 milionów euro, wpisane w umowie wypożyczenia jako klauzulę wykupu. Trudno się spodziewać,  by Empoli nie wykorzystało takiej opcji w przypadku wypożyczonego z Fiorentiny Szymona Żurkowskiego. Ponadto wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na transfer grającego najdłużej na Stadio Artemio Franchi bramkarza Bartłomieja Drągowskiego. 

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

"Drągowski zmieni ligę, będzie tam pierwszym bramkarzem"

- Bartek Drągowski obecnie nie gra, ale latem ma opuścić Fiorentinę i przenieść się do innej ligi. Tam będzie pierwszym bramkarzem - mówił na spotkaniu z dziennikarzami selekcjoner Czesław Michniewicz, tłumacząc powołanie dla Drągowskiego. 

24-letni bramkarz od marcowego zgrupowania nie wystąpił ani razu w Serie A, rozgrywając tylko jedno spotkanie w Pucharze Włoch. W ćwierćfinale z Juventusem (0:2) przyczynił się jednak do utraty jednej z bramek. Pierwszym wyborem trenera Vincenzo Italiano jest obecnie Pietro Terracciano, który skorzystał z poważnej kontuzji Drągowskiego jesienią i dzięki niezłej dyspozycji pozostał numerem 1 "Violi".

Gabriel Slonina, bramkarz zespołu Chicago FireKim jest Gabriel Slonina? Rewelacyjny 18-latek dostał powołanie do reprezentacji Polski

Dla Drągowskiego to jest sygnał, że czas najwyższy zmienić otoczenie. I tak rzeczywiście się wydarzy. Z informacji Sport.pl wynika, że latem wychowanek Jagiellonii, któremu pozostał tylko rok kontraktu z Fiorentiną, przeniesie się do angielskiej Premier League. O Polaka walczą dwa kluby z Anglii, a jednym z nich wg informacji m.in. "The Telegraph" i portalu Meczyki.pl, jest Southampton. Wiele wskazuje na to, że drugim klubem jest przyszłoroczny beniaminek AFC Bournemouth, który Drągowskiego chciał już w 2016 roku.

Gdzie trafi Drągowski? Wiele w tej sprawie ma się wyjaśnić w przyszłym tygodniu i faktycznie Polak ma być podstawowym bramkarzem w swoim nowym klubie. Fiorentina z kolei wykorzysta ostatnią szansę na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na 24-letnim reprezentancie Polski. Za Drągowskiego miałaby otrzymać od Anglików około 10 milionów euro.  

Przez sześć lat gry we Fiorentinie Bartłomiej Drągowski rozegrał dla tego klubu 86 meczów, w których 20 razy zachowywał czyste konto. Jego bilans w Serie A, włącznie z półrocznym wypożyczeniem do Empoli, wynosi 95 meczów, w tym 23 bez straty gola. 

Więcej o: