Legia Warszawa powalczy z PSV o gwiazdę ligi portugalskiej

Legia Warszawa ma już w najbliższym czasie pozyskać nowych zawodników do formacji ofensywnej. Ekipa z Warszawy obserwuje sytuację przynajmniej dwóch napastników.

Legia Warszawa nie ma za sobą udanego sezonu. Stołeczny klub przez znaczną część sezonu zmagał się ze sporymi problemami i nie mógł utrzymać odpowiedniej dyspozycji. Skutkiem tego jest zakończenie rozgrywek w środkowej części i czekające Legię zmiany w sztabie trenerskim i kadrze drużyny.

Zobacz wideo Wisłę Kraków może czekać krach. Dramat nie tylko dla klubu [SPORT.PL LIVE #23]

Piotr RutkowskiRutkowski tłumaczy się z wulgarnego świętowania. Odezwał się do władz Rakowa

Jak informuje portal Legia.net, warszawski klub rozgląda się za nowymi napastnikami. Z Legią pożegnać mają się bowiem Tomas Pekhart czy Szymon Włodarczyk. Za pół roku wygasa także kontrakt Rafy Lopesa. Legia obserwuje natomiast obecnie sytuację dwóch napastników Blaza Kramera oraz Oscara Estupinana.

Legia wyrusza po nowego napastnika. Wygra rywalizację z PSV?

O pierwszym z wyżej wymienionej dwójki informować wcześniej miał już "Przegląd Sportowy" i jest to opcja bardziej realna dla Legii. Kramer to 25-letni napastnik występujący obecnie w FC Zurich. Jego kontrakt wygasa w czerwcu i ekipa z Warszawy mogłaby pozyskać go za darmo. Słoweniec w tym sezonie wystąpił w 21 spotkaniach ligowych, w których zdobył cztery bramki oraz zaliczył trzy asysty. Wcześniej występował w drugiej drużynie Wolfsburga, a także ma na swoim koncie debiut w reprezentacji kraju.

Drugim obserwowanym zawodnikiem jest Legię jest Oscar Estupinan, który obecnie gra dla portugalskiej Vitorii Guimaraes. Kontrakt Kolumbijczyka również wygasa w czerwcu, a Vitoria nie będzie w stanie go przedłużyć ze względu na finansowe ograniczenia. Pozyskanie 25-latka może być jednak bardzo trudne.

Atakujący ma bowiem za sobą bardzo dobry sezon. Łącznie wystąpił w 33 spotkaniach, w których zdobył 16 bramek i zaliczył trzy asysty. Jak donoszą bowiem portugalskie media, jego usługami interesuje się również Sporting Braga, a także holenderski PSV.

Trudno będzie Legii zatem wygrać rywalizację z bardziej uznanymi markami, które także są w stanie Kolumbijczykowi zapłacić więcej. Sprawa nie jest jednak przesądzona. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ondrasek gorzko o drużynie Wisły. Ondrasek gorzko o drużynie Wisły. "Nie ma takich jak Głowacki czy Brożek"

W obecnym sezonie najlepszym strzelcem Legii był Pekhart, który zdobył osiem bramek w Ekstraklasie. Pozyskanie bramkostrzelnego zawodnika wydaje się być zatem priorytetem, jeżeli ekipa z Warszawy chce szybko wrócić do rywalizacji o ligową czołówkę.

Więcej o: