Komentarze
Terminarz
Od?wie?
70
Marcin Gortat w meczu z Clippers: 27 minut, 11 punktów (5/10 za 2, 1/2 z wolnych), 5 zbiórek, 1 asysta, 4 faule, 1 przechwyt, 1 strata, 1 blok.

Czwarta kwarta:

108:103KONIEC! Phoenix nie oddali już rzutu, a Clippers skuteczną kontrą ustalili wynik.

106:103 Dwa wolne Foye'a trafione, ale piłkę będą mieli goście.

104:103 Trójka Pietrusa!

104:100 Clippers bez Griffina sporo tracą. Na 39 sekund przed końcem piłkę będą mieli goście.

104:100 'Kelnerski' rzut Nasha i wsad Pietrusa! Już tylko 4 punkty!

104:96 Do końca niespełna dwie minuty...

101:94 Dwa wolne Pietrusa zmniejszają stratę.

101:92 Gortat siada na ławkę. Za szósty faul schodzi Griffin, największa gwiazda gospodarzy.

101:92 Znów Pietrus, ale gospodarze nie mylą się z linii wolnych.

98:89 Griffin trafia też z wolnych.

96:87 W końcu punkty dla gości, Nash! Ale Griffin w odpowiedzi trafia z faulem...

92:85 Sędziowie odgwizdują przewinienie techniczne Francuza.

92:85 Aminu faulowany w kontrze, doszło do lekkiej przepychanki po zagraniu Pietrusa.

92:85Trójka Davisa. Gospodarze odskakują, Alvin Gentry bierze czas.

89:85 Gordon trafia z półdystansu, odpowiedź Pietrusa za 3 niecelna.

87:85 Czwarty faul Gortata. Griffin znów trafia, ma już 23 punkty.

85:85 Gortat wymusił faul ofensywny.

85:85 Trójka i remis!

85:82 Gortat zdobył kolejne punkty, a w kolejnej akcji zaliczył pierwszy w meczu blok.

81:78 Gortat pogubił się w ataku i popełnił błąd kroków.

Trzecia kwarta:

79:78 Pudło Gortata z półdystansu. Trafia Childress i już tylko punkt przewagi Clippers.

79:76 Wolne Nasha i już tylko trzy punkty straty. Gortat wrócił na parkiet.

79:74 Trójka Pietrusa. Gortat przygotowany do wejścia.

79:71 Spadła celność z gry obu stron. Punkty padają głownie po wolnych.

78:69 Gordon znów z dystansu i znów celnie.

75:69 Nash i Hill - weterani znów ciągną grę Suns.

71:67 Drużynie gości idzie lepiej, i Gortat wciąż siedzi na ławce.

69:65 Gordon znów za trzy ale odpowiada mu Hill akcją 2+1.

64:60 Hill wymusił faul na Griffinie i znów trafia dwa osobiste.

64:58 Trójka Nasha i już tylko 6 punktów przewagi Clippers!

64:55 Phoenix Suns gonią! Tempo gry spadło, a w defensywie są jednak efektywniejsi.

61:51 Wolne Hilla i już tylko 10 punktów straty. Gortat zaczął drugą połowę na ławce.

Michał Owczarek: Przyzwoicie gra ten Gortat. Przytomnie na atakowanej desce, stara się grać pick'n'rolle z Nashem. Szkoda, że Suns tak słabo zespołowo bronią.

Druga kwarta:

61:49 Po pierwszej połowie Suns przegrywają dwunastoma punktami.

59:48 Liczby Gortata: 16 minut, 9 pkt (4/7 z gry, 1/2 z wolnych, 3 zbiórki, 3 faule)

57:42 Hill i Frye zaczynają trafiać z łatwością, i o czas poprosił tym razem trener gospodarzy.

53:37 Kosz za kosz, ale w ten sposób Suns nie odrobią 16 punktów straty...

51:33 Gortat złapał trzeci faul i siadł na ławkę.

49:32 Gortat faulowany przez Davisa, trafił jeden z dwóch wolnych.

48:32 Ładna kontra w wykonaniu Dragicia.

43:30 Gortat znów punktuje półhakiem.

41:28 Kolejne punkty Gortata po zbiórce w ataku. Polak gra już 13,5 minuty, ma 6 pkt, 3 zbiórki i 3 faule.

41:26
Michał Owczarek: Gortat musi się szybciej odcinać na zasłonach, pod koszem LAC jest naprawdę dużo miejsca.

36:25 Clippers dominują, goście wciąż nie mogą zatrzymać ich szybkiego i kombinowanego ataku.

33:21 Suns w końcu ostrzej w defensywie!

Pierwsza kwarta:

33:18 Ostatecznie sędziowie odgwizdali błąd 24 sekund przed faulem.

33:18 Sędziowie zastanawiają się, czy Gortat był faulowany przy rzucie.

31:16 Trójka Gordona, ma już 14 punktów na koncie.

28:16 Nieudany rzut Gortata hakiem.

26:14 Hill zmniejsza straty. Gortat udanie w obronie, zmusił DeAndrew Jordana do popełnienia błędu kroków.

26:12 Kolejna kontra gospodarzy. Już 14 punktów przewagi!

22:12 Gortat próbował rzutu z półdystansu i zaliczył pierwsze pudło w meczu.

20:10
Michał Owczarek: Po dwóch dobrych akcjach w ataku, Gortat dostał dunkiem w twarz od Griffina

14:10 Ładna akcja Griffina, po chwili trójka Gordona i gospodarze znów prowadzą.

9:10 Gortat dostaje punkty pod koszem i punktuje po ładnym rzucie hakiem.

9:8 Zbiórka ofensywna i punkty Gortata!

9:6 Gortat już na parkiecie!

9:6 Na razie oglądamy radosną ofensywną koszykjówkę z obu stron. Po cztery punkty mają już Eric Gordon i Baron Davis.

0:2 Lopez ładnie poradził sobie pod koszem z Jordanem.

0:0 Początek meczu. Gortat oczywiście zaczyna na ławce.

"Vince Carter nie zagra dziś z Clippers. Strata raczej niewielka. Dudley jest w wielkiej formie" donosi Michał Owczarek.

Za moment koszykarze powinni pojawić się na parkiecie.

Przed meczem:

Spotkanie w Los Angeles będzie drugim meczem Marcina Gortata w Phoenix Suns. W pierwszym Polak zagrał przeciętnie, notując 4 punkty i 4 zbiórki, ale pokazując się też z dobrej strony w defensywie. Suns przegrali u siebie z Miami Heat.

Teraz czeka ich znacznie łatwiejszy rywal. Clippers wygrali tylko 8 z 30 spotkań i zajmują czwarte miejsce w Pacific Division, trzecie od końca w Konferencji Zachodniej, a czwarte od końca w całej lidze.