Karaś z bólem ściąga skarpetki. Palec i noga w opłakanym stanie

Robert Karaś zbliża się do ukończenia 10-krotnego Ironmana i pobicia rekordu świata. Na trasie napotkały go jednak poważne problemy zdrowotne. W mediach społecznościowych triathlonisty pojawiło się wideo, na którym z bólem zdejmuje części ubrań i prezentuje złamaną nogę oraz palca. Do końca wyścigu pozostało mniej niż 100 kilometrów.

Od soboty trwa rywalizacja w World Cup Brasil Ultra Tri, czyli 10-krotnym Ironmanie. Robert Karaś pozostaje liderem zmagań. Pokonał już 38 kilometrów w basenie, 1800 kilometrów na rowerze, a obecnie próbuje ukończyć 422 kilometry w biegu. Jego team relacjonuje poczynania w mediach społecznościowych, a w piątek około godziny 14:00 umieścił w nich niepokojące nagranie. 

Zobacz wideo Legia wciąż w grze o tytuł. Ogień na Bemowie!

Robert Karaś z bólem ściąga skarpetki. Palec i noga w opłakanym stanie

Niedługo po 13:00 czasu polskiego na profilu Instagram Roberta Karasia pojawiło się jego zdjęcie z podpisem "94 okrążenia. Ostatnie 100 kilometrów. Zaczęliśmy 143. godzinę wyścigu". Niecałą godzinę później kibiców triathlonisty spotkał jednak bardzo niepokojący widok.

Prezydent Rosji Władimir Putin i chiński prezydent Xi Jinping wznoszą toast podczas kolacji na moskiewskim Kremlu, 21 marca 2023 r. Rosja i Chiny z niczym się nie kryją. Podpisały umowę. Razem zorganizują igrzyska

Na wideo widzimy Karasia siedzącego i ściągającego skarpetki. Ta prosta czynność sprawa mu niezwykły ból a noga jest spuchnięta. Ponadto duży palec u nogi 34-latka również wydaje się spuchnięty i niemal nieruchomy. "O jejku, jejku. Jak to boli. Wiesz, chyba złamałem tego palca" - mówi Karaś do jednego z członków zespołu. "Dziwnie, nienaturalnie boli. Tu na pewno mam złamane" - dodaje, wskazując na okolice kostki i piszczela.

 

"Czemu ja się zatrzymałem? Już nie dałem rady" - podsumował całą przerwę Karaś. Wydaje się jednak, że wideo obejmuje nocną cześć przeprawy zawodnika i nie wykluczyło go to z rywalizacji. Pod filmem widnieje podpis "Nocna przeprawa przy około 300. kilometrze trasy", a przecież 34-latek ma za sobą ponad 322 kilometry. 

Więcej podobnych treści znajdzies

Iryna Merleni pracuje w monopolowym Nowe życie mistrzyni olimpijskiej. Pracuje w monopolowym. "Wszyscy wiedzą, kim jestem"

z na stronie głównej Gazeta.pl. 

Wydaje się, że Robert Karaś jeszcze dziś w nocy zakończy wyścig. Informował o tym jego zespół w jednej z wcześniejszych relacji. Jego celem jest pobicie rekordu Belga Kennetha Vanthuyne'a, który pokonał dystans w czasie 182 godzin 43 minut i 43 sekund. Wiceliderem wyścigu jest Jurand Czabański, a na trzeciej pozycji biegnie Rafał Godzwoń. 

Więcej o: