Rosja i Chiny z niczym się nie kryją. Podpisały umowę. Razem zorganizują igrzyska

Rosja i Chiny zawarły porozumienie o współpracy w sprawach sportowych. Będą chciały razem przeciwdziałać dopingowi. - Szanujemy swoje interesy, dzielimy się doświadczeniami, odpowiadamy na nowe wyzwania, kształtując teraźniejszość i przyszłość sportu w naszych krajach - ocenił rosyjski minister sportu.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie na Rosję nałożono mnóstwo sankcji, także w sporcie. W wielu dyscyplinach Rosjanie są wykluczeni z rywalizacji bądź występują pod neutralną flagą, ale mimo to władze rosyjskie wciąż chcą angażować się w imprezy sportowe.

Zobacz wideo Ronaldo bohaterem, Krychowiak załamany. Kulisy meczu w Arabii Saudyjskiej

Rosja nawiązała współpracę z Chinami. Zorganizują nawet razem imprezę

W ostatnich dniach Rosja podpisała porozumienie z Chinami dotyczące współpracy na płaszczyźnie sportowej, o czym informuje portal sports.ru. Podpisami sygnowali je rosyjski minister sportu Oleg Matycin oraz szef Głównej Administracji Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu Chin Gao Zhidan.

Jednym z podpunktów zawartych w umowie jest organizacja Rosyjsko-Chińskich Igrzysk Młodzieży. Miałyby one być okazją do zdobywania doświadczenia przez młodych sportowców z tych krajów.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jak czytamy, jednym z przedmiotów współpracy obu krajów jest także walka z dopingiem. "Umowa obejmuje sporty elitarne, sporty nieolimpijskie i narodowe, walkę z dopingiem, sporty amatorskie, sporty młodzieżowe i adaptacyjne, nauki o sporcie, edukację i technologię" - przytacza portal sports.ru. Duża uwaga ma być poświęcana także szkoleniu trenerów i personelów sportowych.

Najnowszą współpracę skomentował też rosyjski minister sportu. - Współpraca z Chinami w dziedzinie sportu ma długoterminową zrównoważoną podstawę. Szanujemy nawzajem swoje interesy, dzielimy się doświadczeniami, odpowiadamy na nowe wyzwania, kształtując teraźniejszość i przyszłość sportu w naszych krajach - przyznał cytowany przez źródło.

Więcej o: