Media: Tomasz Adamek wyprowadzony z samolotu. "Skandal. Tak tego nie zostawię"

Tomasz Adamek w sobotni wieczór po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Patryka "Bandurę" Bandurskiego podczas gali Fame MMA 21. Dzień później były pięściarski mistrz świata w wadze junior ciężkiej chciał wrócić do Stanów Zjednoczonych, gdzie osiadł na stałe po zakończeniu kariery. Adamek był już w samolocie, kiedy nagle został z niego wyproszony. - To skandal! Tak tego nie zostawię - grzmi.

Jeszcze nie tak dawno temu Tomasz Adamek bardzo krytycznie wypowiadał się na temat freak fightów, ale w minioną sobotę sam zadebiutował na 21. gali federacji Fame MMA. Jego przeciwnikiem był influencer Patryk "Bandura" Bandurski. Adamek zrobił to, co powinien. Zdominował rywala i wygrał walkę jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Kłopoty, kłopoty Adamka. Już siedział w samolocie. Nagle usłyszał, że jest pijany

- Inaczej się walczy z takimi zawodnikami niepoukładanymi. Nigdy nie wiesz, z czego uderzy. To jest chaotyczny styl. Nie wiem nawet, czy nie dostałem z łokcia, ale trzeba sobie z takimi radzić. To była tylko kwestia czasu, kiedy zakończy się ten pojedynek. Ale trzeba mu przyznać, że był twardy - mówił tuż po walce Adamek w rozmowie z Kanałem Sportowym. Jego druga walka w oktagonie zakończyła się powodzeniem i niezłym zarobkiem.

W sobotę tuż po gali były mistrz świata wagi junior ciężkiej znalazł trochę czasu na świętowanie. Dzień później czekał go lot do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka z rodziną. Ale, jak się okazało, Adamek nie wrócił jeszcze do domu. O sensacyjnych kulisach niedoszłej podróży do USA poinformowali dziennikarze "Faktu".

Okazuje się, że 47-latek już siedział w samolocie, ale tuż przed startem został wyprowadzony przez pracowników lotniska. Obsługa lotu stwierdziła, że... Adamek jest pijany. - Siedziałem już w samolocie lecącym do USA. Nagle podeszła do mnie stewardesa. Usłyszałem, że jestem pijany i że nie mogę lecieć. A to kompletna bzdura. Po sobotniej walce w Gliwicach wypiłem trochę wina, rano jedno piwko i to wszystko. Jestem poobijany, mam podbite oko, więc może pomyśleli, że biłem się po pijaku - mówił sam zawodnik w rozmowie z "Faktem".

Adamek przyznał również, że jest wściekły i ma zamiar wejść z liniami lotniczymi na drogę sądową. - To skandal! Tak tego nie zostawię. Już dzwoniłem do prawnika - dodał siedzący wówczas na Okęciu pięściarz. "Fakt" uzupełnia, że świeżo upieczony freak-fighter może polecieć do USA w poniedziałek.

Fame MMA 21. Wyniki walk:

 • Tomasz "Góral" Adamek pok. Patryka "Bandurę" Bandurskiego jednogłośną decyzją sędziów (boks, duże rękawice)
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Mariusza "Hejtera" Słońskiego przez TKO, I runda (boks, duże rękawice)
 • Michał "Wampir" Pasternak pok. Alana Kwiecińskiego jednogłośną decyzją sędziów (boks, duże rękawice)
 • Robert "Sutonator" Pasut pok. Rafała "Takefuna" Górniaka przez KO, I runda (K-1, małe rękawice)
 • Tomasz "Strachu" Oświeciński pok. Adriana Ciosa przez TKO, I runda (MMA)
 • Grzegorz "Greg" Gancewski pok. Piotra "Szeli" Szeligę przez poddanie - duszenie zza pleców (MMA)
 • Maciej "Kaczor BRS" Kaczmar - Mariusz "Hejter" Słoński (K-1, gołe pięści) - walka odwołana*
 • Jakub "Azdus" Matowicki pok. Miłosza "Dejvida" Borasa jednogłośną decyzją sędziów (K-1, małe rękawice)
 • Dominik "Kaleson" Cybulski pok. Jakuba "Guzika" Szymańskiego przez KO, II runda (boks)
 • Rafał "Młody Ninja" Sobonkiewicz pok. Dominika "Mrozzo" Mrozowskiego jednogłośną decyzją sędziów (K-1, małe rękawice)
 • Klaudia Syguła pok. Ewę Piątkowską przez poddanie narożnika przed III rundą (boks, K-1, MMA)
Pamiętasz Tomasza Adamka z zawodowych ringów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.