Konferencja FAME MMA, aż tu nagle telefon do Najmana. Tańcula chciał dowodów

W minioną niedzielę odbyła się pierwsza konferencja prasowa przed galą FAME MMA 10. Organizatorzy ogłosili na niej kartę walk, składającą się z dziesięciu pojedynków. Stawką dwóch z nich będzie pas mistrzowski federacji.

Podczas konferencji doszło do kłótni między Arkadiuszem "AroY" Tańculą, a Mateuszem "Muranem" Murańskim. Zawodnicy obrzucali się wzajemnymi oskarżeniami, a głównym tematem była impreza po gali Marcina Najmana. Tańcula zadzwonił do "El Testosterona", aby rozwiać wątpliwości odnośnie zachowania swojego rywala na tamtym wydarzeniu, ale finalnie się nie dodzwonił.

Gala FAME MMA 10 odbędzie się 15 maja 2021 roku. Pierwotnie miała się ona odbyć 17 kwietnia, ale ostatecznie federacja zdecydowała się na zmianę terminu. W walce wieczoru zmierzą się Norman "Stormin" Parke z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Stawką walki będzie sztabka złota o wartości około 100 tysięcy złotych. Wcześniej Parke występował w takich federacjach, jak KSW czy UFC.

Zobacz wideo Weteran UFC zawalczy na FAME MMA. "Wybiłem mu z głowy prawdziwy sport"

FAME MMA 10. Dwie walki o pas mistrzowski. Znów będzie walczyć partnerka Artura Szpilki

Na jubileuszowej gali FAME MMA odbędą się dwie walki o pas mistrzowski. Dawid Malczyński będzie bronił pasa wagi półśredniej w pojedynku z Adrianem "Polakiem" Polańskim. To będzie trzeci pojedynek między tymi zawodnikami – w pierwszym na punkty wygrał Malczyński, z kolei w drugim, decyzją sędziów, lepszy był Polański. Do tej pory Malczyński w federacji FAME MMA mierzył się z Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem, Tomaszem Olejnikiem i Wojciechem Golą – wszystkie walki wygrał. Z kolei "Polak" dwukrotnie pokonał Amadeusza Roślika oraz przegrał na punkty z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim.

O pas mistrzowski kobiet zmierzą się Marta "Linkimaster" Linkiewicz z Kamilą Wybrańczyk. Na dziewiątej edycji partnerka Artura Szpilki pokonała Kamilę "Zusje" Smogulecką. Linkiewicz do tej pory stoczyła cztery pojedynki na FAME MMA – wygrała z Moniką Godlewską, Kamilą Smogulecką i Martą Rentel, a przegrała z Anielą "Lil Masti" Bogusz. - Pokazałam jakieś 30 procent moich możliwości. Nie chodzi nawet o stres. Nie odczuwałam go zbytnio, nie boję się dostać w twarz. Większym problemem był chaotyczny styl mojej rywalki – mówiła Wybrańczyk po walce na FAME MMA 9 w rozmowie z Antonim Partumem na Sport.pl.

FAME MMA 10. Karta walk

  • Mateusz "Haribo" Gąsiewski vs Amadeusz "Ferrari" Roślik
  • Mikołaj Śmieszek vs Michał Gala
  • Piotr Pająk vs Gamou Fall
  • Łukasz Lupa vs Gabriel "Arab" Al-Sulwi
  • Dawid "Ambro" Ambroziak vs Kamil "Hassi" Hassan
  • Arkadiusz "AroY" Tańcula vs Mateusz "Muran" Murański
  • Dawid Malczyński vs Adrian "Polak" Polański
  • Marta "Linkimaster" Linkiewicz vs Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk
  • Marcin Dubiel vs Cezary Nykiel
  • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs Norman "Stormin" Parke
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.