Polska - Wenezuela, czyli droga do Rio polskich siatkarzy Z Czuba i na żywo

• czwartek, 02 czerwca 2016
  • KONIEC MECZU

Oczywiście turniej się jeszcze nie kończy, ale teraz możemy go już rozgrywać na leżąco, rozwiązując jolki i tysiąc jeden panoramicznych. Było ciężko, pamiętacie w sobotę? Co się wydarzyło z Kanadą? A potem, pamiętacie Francję? A Chiny? Ale opłaciło się! Z domu niewoli horrorów wyszliśmy na jasną długą prostą trasę łazienkowską z warszawy do Rio de Janeiro!

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na sobotę, chyba nas nie zostawicie, co?

• Gładkie zwycięstwo 3:0 z Wenezuelą i jedziemy do Riooooo!

false
  • 25:18

Ajjjj! Atak w aut! Jedziemy do Rioooooooooooooo!

• 24:18

I jeszcze jedna piłka do Rio! Piłka meczowa! Tylko jeszcze przerwa dla trenera Wenezueli.

• 23:18

Dwa punkty do Rio!

• 23:17

Długa wymiana po serwisie Kurka, na pewno najdłuższa w secie, Wenezuelczycy blokują, my kontrujemy, ale w aut, więc rywale zdobywają punkt, ale trener Antiga śpieszy się do Rio i prosi o challenge i co? I boisko! Dwa punkty do Rio!

• 22:16

Jeszcze skuteczny atak Wenezuelczyków, ale potem odpowiadamy atakiem z drugiej linii i co? I trzy punkty do Rio!

• 21:15

Ale jeszcze przerwa dla trenera Wenezueli.

• 21:15

Kurek! Nie do zablokowania! Cztery punkty do Rio!

• 20:15

Kłos! Piękny atak! jeszcze tylko pięć punktów do Rio.

• 19:13

Buszek! Z drugiej linii! "Jedziemy do Rio" śpiewają już nieśmiało kibice na trybunach.

• 18:12

Po przerwie punkt dla Wenezueli, ale i szybka odpowiedź Kurka. Siedmiu punktów nam brakuje o Rio.

• 16:11

Buszek przedziera się przez blok, systematycznie, choć z trudem i żmudnie powiększamy naszą przewagę, ale uffff, po raz trzeci na drugiej technicznej prowadzimy pięcioma punktami.

• 13:9

Kłos! Ale cóż z tego, potem Wenezuelczycy odrabiają, ale też psują swoją zagrywkę.

• 8:6

Coś się w tym secie zacięło i zgrzyta, trybiki machiny punktowej przesuwają się powoli i opornie, i co my im, to oni nam, jak nie remis to punkcik przewagi. Ufff, udaje się uciułać dwa, i zejść na techniczną z prowadzeniem.

• 4:4

Kubiak i 3:3. Ale po serwisie Kłosa świetnie atakuje ze środka Pirela i wciąż przegrywamy. A potem blok Mozdżonka i kolegów i znowu remis.

• 2:3

Set zaczyna się od prowadzenie Wenezueli, Kurek nie może skończyć ataku, Wenezuelczycy lecą pod bandy, Pinerua atakuje, z tego wszystkiego robi się ciagle punktowa przewaga Wenezuelczyków.

• 25:16

Bieniek chciał skończyć asem, a nie skończył autem. Ale jak mówiłem - mamy spory zapas piłek setowych - tymczasem Wenezuelczycy wychodzą nam naprzeciw i psują swoją zagrywkę. Drugi set dla nas!

• 24:16

Kubiak serwuje w aut, ale wszystko jest pod kontrolą. Nawet po nieudanym ataku Konarskiego - zwłaszcza, że Valencia psuje zagrywkę, więc mamy piłki setowe w dużych ilościach.

• 21:14

Gonzalez atakuje w aut, ale potem cierpliwa gra przynosi naszym rywalom punkt po kontrze. Odpowiedzią jest efektowny atak z drugiej linii Buszka i przerwa dla trenera Wenezueli.

• 19:13

Serwis Zatorskiego, przesunięta krótka Łomacza i świetny atak Kłosa! Ale potem blok wenezuelski zatrzymuje Kubiaka... tylko, że nie, bo dotknęli siatki!

• 16:11

Świetne zamknięcie bloku przez Łomacza i nie dajemy się ograć! Ale Salerno pokonuje potem blok mocnym uderzeniem i idzie na zagrywkę. Po której prowadzimy na drugiej technicznej.

• 14:10

Kłos serwuje dość lekko, więc Pinerua może to spiorunować kontratakiem, wobec którego Kubiak woli się uchylić żeby nie zginać rażony piorunem. Ale potem Możdżonek i Łomacz w kontrze, utrzymujemy bezpieczną przewagę.

• 10:7

Skuteczny atak Jonathana, potem jeszcze jeden, ale z tego już się bronimy. Dla nich szósty punkt dla nas dziewiąty. Pinerua się denerwuje i wyskakuje najwyżej jak się da, żeby przechytrzyć nasz twardy blok. Skutecznie. Kubiak kiwa blok wenezuelski.

• 8:4

Wenezuelczycy wzięli się do ciężkiej pracy po rozmowie z trenerem i odrobili dwa punkty, ale my dołożyliśmy swoje trzy i z tej skomplikowanej matematyki wychodzi nasze prowadzenie na pierwszej technicznej.

• 5:2

Pojedynczy blok Możdżonka wkracza do akcji, a potem potrójny Możdżonka, Kurka i Buszka i jest to mur nie do przebicia! W nagrodę Kłos na zagrywkę, Pnerua atakuje i znów zatrzymany przez blok Możdzonka! Trener Wenezueli prosi o przerwę!

• 1:2

Zaczynamy drugiego seta od piorunujących ataków Wenezuelczyków.

• 25:21

Wystarczyła jedna. Możdżonek! I wygrywamy pierwszego seta.

• 24:21

Przesunięta krótka Kubiaka i mamy piłki setowe.

• 23:21

Przerwa chyba pomogła, Buszek zdobywa kolejne punkty i mamy piłk... nie, jeszcze nie. Jeszcze Wenezuela.

• 21:120

Bartosz Kurek na zagrywce, serwuje tak sobie, tak sobie kontrujemy i tak sobie atakujemy, wobec czego Wenezuelczycy zdobywają punkt. A potem jeszcze jeden, więc mamy już tylko punkcik zapasu - trener Antiga docenia powagę sytuacji i prosi o czas.

• 20:18

Karol Kłos na zagrywce po dobrej akcji Polaków, potem dobry blok Wenezuelczyków, słabszy Polaków, bezwzględny atak Wenezuelczyków, którzy zbliżają się na dwa punkty do nas, a ich trener prosi o czas.

• 19:15

Ach! Kubiak! Śliczna, jak to mówili u nas na wuefie "ścina"!. Zwiększamy prowadzenie.

• 16:13

Wenezuelczycy zdobyli dwa punkty, w tym jeden po błędzie Kubiaka, co nie podoba się trenerowi Antidze, który postanawia to sprawdzić. Długo czekamy na rozstrzygnięcie challenge'u i wypada on ostatecznie na naszą niekorzyść.

• 16:11

Na drugiej przerwie technicznej prowadzimy pięcioma punktami.

• 14:11

Wenezuelczycy proszą o challenge - uważają, że wcale nie dotknęli siatki. Ale wideoweryfikacja jest przeciwko ich mniemaniu, więc inkasujemy kolejny punkt. Oni natomiast mają Pineruę i jest to poważna broń - kolejny punkt zdobyty przez tego zawodnika daje jemu zagrywkę, ale na takie dictum bezwzględnie odpowiada Kubiak.

• 13:9

Śliczny atak Karola Kłosa, który wyskoczył w górę jakby był bohaterem filmów o karatekach z połowy lat 80-tych, więc aż z wrażenia oddaliśmy następną zagrywkę, potem długa walka na siatce i pod siatką, aż w końcu, no niestety, Pinerua przedziera się przez nasz blok...

• 11:6

Doskonale współpracują Łomacz z Kurkiem, i powiększamy prowadzenie. w powiększaniu go jeszcze bardziej pomagają nam błędy własne Wenezuelczyków, ich trener zaś prosi o przerwę.

• 8:6

Na pierwszą techniczną schodzimy prowadząc dwoma punktami.

• 6:6

Zrobiło się 4:4, ale wtedy Wenezuelczycy zepsuli zagrywkę. Po serwisie Możdzonka ją jednak odzyskali, ale tylko na chwilę - przesunięta krótka Łomacza, atak Kłosa i znów mamy inicjatywę.

• 3:2

Zaczynamy od prowadzenia 2:1. Dobre zagrywki Kłosa, ale Wenezuelczycy przyjmują i, jak na razie, mieliśmy całkiem długie wymiany. Kubiaak! I 3:2

• Zaczynamy!

• Jeśli nie możecie oglądać meczu bo śpiecie, albo pracujecie, to i tak wiemy, że na pewno nie rozstajecie się z telefonem komórkowym, a na telefonie komórkowym możecie śledzić, przewracając się z boku na bok, naszą relację dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa, jak katar i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Po kilku bardzo nerwowych porankach i jednym popołudniu, możemy sobie wreszcie pozwolić na królewskie zdanie: "jak wygramy, to awansujemy".

Siatkówka. Polska wygrała z Chinami. Mistrzowie piątego seta

Kolejna cudowna przemiana pozwoliła reprezentacji Polski pokonać wyjątkowo silne w tym roku Chiny. Dzięki temu siatkarze mogą się już czuć olimpijczykami, bo są o włos od awansu na igrzyska. W czwartek o 8:40 gramy z Wenezulą. Relacja na żywo na Sport.pl.