"Cudowne zmartwychwstanie". "Żegnajcie złote dzieci". Belgijskie media żartują z bohatera Włochów

"To był mecz cudownego zmartwychwstania", "Żegnajcie złote dzieci futbolu", "Upragniony tytuł nie dla nas" - to tylko niektóre tytuły i cytaty z belgijskiej prasy, która komentuje porażkę swojej reprezentacji w ćwierćfinale Euro 2020 z Włochami (1:2).

To był mecz, który świetnie się oglądało. Przez niektórych nazywany przedwczesnym finałem, bo spotkały się dwie drużyny, które w fazie grupowej wygrały wszystkie spotkania. I choć od początku lepsze wrażenie sprawiali Włosi, to Belgowie też zdawali się mieć plan. "Próbowaliśmy wszystkiego, ale rywale potrafili wykorzystać nasze drobne błędy. I zdusić nas w ostatnim kwadransie, kiedy już brakowało nam sił" - czytamy na portalu walfoot.be. 

Zobacz wideo Spięcie na konferencji Zbigniewa Bońka. "Proszę mi wskazać błędy"

Belgijskie media komentują porażkę z Włochami i żartują z Immobile

"Belgia - Włochy to także mecz cudownego zmartwychwstania Ciro Immobile. Po pół godziny gry Thomas Vermaelen wdał się z nim w pojedynek powietrzny, a z pomocą przyszedł mu Jan Vertonghen. Immobile padł jak zdychający łabędź, ale tak naprawdę nic mu się nie stało. Vermaelen nie rozumiał, dlaczego zawodnik Lazio nagle upadł. I słusznie, bo to była tylko zwykła komedia, pokaz gry autorskiej" - krytykuje portal voetbalkrant.com zachowanie Immobille przy pierwszym golu, który był także autorem drugiego gola dla Włochów (44. minuta) i o którym dziennik "De Standaard" pisze wyraźnie, że to on pogrążył Belgię w żałobie.

 

"Żegnajcie złote dzieci futbolu" - to z kolei tytuł z dziennika "Het Laatste Nieuws", który zwraca uwagę, że Belgom w piątek w Monachium zabrakło świeżości, sprytu i agresji, dlatego ten turniej kończy się dla nich już na ćwierćfinale, czyli zdecydowanie zbyt wcześnie. A belgijscy piłkarze należą do najstarszych na Euro i powoli nadchodzi koniec tej generacji. 

Unai Simon po meczu ze Szwajcarią"Ma jaja kolosalnej wielkości". Cała Hiszpania dziękuje swojemu bohaterowi i jego matce

W półfinale Włosi zagrają z Hiszpanią, która wyeliminowała Szwajcarię (1:1, karne 3:1). Drugą parę półfinałową poznamy w sobotę. Po meczach Dani z Czechami (godz. 18) i Ukrainy z Anglią (21). Oba mecze półfinałowe oraz finał zostaną rozegrane na londyńskim Wembley.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: