Tym słowem reprezentant Polski podsumowuje Euro 2020. "To słowo klucz"

Tymoteusz Puchacz był gościem audycji "Futbol i cała reszta" w newonce.sport, gdzie zapytano go o współpracę z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, Paulo Sousą. - Jestem trenerowi wdzięczny. Uważam, że jest świetny - powiedział obrońca.

Krótka była przygoda reprezentacji Polski na Euro 2020. Niemal wszyscy pogrzebali szanse Polaków na awans po porażce w pierwszym meczu ze Słowacją (1:2). Nadzieję dał remis z Hiszpanią (1:1), jednak w ostatnim spotkaniu fazy grupowej zespół Paulo Sousy przegrał ze Szwecją 2:3. O tym jak wygląda praca pod okiem Portugalczyka opowiedział Tymoteusz Puchacz.

Zobacz wideo Belgia drży przed meczem z Włochami. Niepokojące informacje przed meczem [EURO SEKCJA]

"Słowo klucz". Puchacz podsumowuje Euro 2020 w wykonaniu reprezentacji Polski

Boczny obrońca zagrał we wszystkich meczach fazy grupowej. - Jestem trenerowi wdzięczny za to, że dostałem powołanie na to Euro 2020. Postawił na chłopaka, który grał w ekstraklasie. Z tego, co słyszałem od starszych i młodszych kolegów, to wszyscy trenera Sousę szanują za tą pracę, którą wykonuje i chcieliby, żeby został - powiedział w newonce.sport. - Wydaje mi się, że słowo klucz, które zaczęło się pojawiać, to niedosyt. Myślę, że mimo tego niepowodzenia, jakim na pewno jest brak awansu z takiej grupy, pokazaliśmy, że w tej drużynie drzemie spory potencjał. Można to było szczególnie zauważyć w meczu z Hiszpanią - dodał Puchacz.

Wiele osób krytykowało zmianę selekcjonera tuż przed rozpoczęciem Euro 2020. Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu. W tym czasie wielokrotnie zaskoczył swoimi decyzjami, choć jak twierdzi Puchacz, cały zespół akceptuje zmiany. 

'Own goal' królem strzelców Euro 2020?! Kompletnie niecodzienny turniejJest nowy najlepszy strzelec w historii mistrzostw Europy! Platini bez szans. Plaga

- Powiem to za siebie i za kolegów, z którymi rozmawiałem na zgrupowaniu. Wiara w trenera jest naprawdę bardzo duża. Uważam, że to świetny trener. Wydaje mi się, że z racji naszych umiejętności i nawyków nie byliśmy w stanie zrealizować jego koncepcji, która była naprawdę super. Sousa stara zmieniać się te nawyki i wprowadza nowy styl gry – powiedział Tymoteusz Puchacz.

Ruben Vargas pocieszany przez Thiago Alcantarę i kolegów z reprezentacji SzwajcariiVargas we łzach po karnych w Hiszpania - Szwajcaria. Nagle podchodzi Thiago [WIDEO]

- Mamy świeży powiew nowych piłkarzy. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że jesteśmy zawodnikami o trochę innym stylu gry, wychowanymi na innych zasadach. Jest mnóstwo piłkarzy, którzy swoją grę opierają na grze w piłkę. Myślę, że może to dobrze wyglądać i sam styl tej reprezentacji będzie się zmieniał - dodał.

W maju został ogłoszony transfer Tymoteusza Puchacza do Unionu Berlin. Obrońca odszedł z Lecha Poznań za 3,5 miliona euro. Z nowym klubem związał się umową do końca czerwca 2025 roku.

Więcej o: