Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Słynny francuski klub zdegradowany do drugiej ligi! Kibice oczekują "zbawcy"

Bordeaux prawdopodobnie nie zagra w przyszłym sezonie w Ligue 1! W piątek media poinformowały o "tymczasowej" degradacji klubu do niższej klasy rozgrywkowej, choć ta decyzja jeszcze nie jest ostateczna. Władze klubu złożą odwołanie 12 lipca, a w podobnej sytuacji znajduje się inny klub L1: Angers.

W piątek DNCG, czyli organizacja odpowiedzialna za monitorowanie i nadzorowanie kont francuskich klubów, opublikowała informacje o finansowych nieprawidłowościach w Bordeaux, a relegacja to skutek "wycofania się większościowego udziałowca klubu".

Zobacz wideo Belgia drży przed meczem z Włochami. Niepokojące informacje przed meczem [EURO SEKCJA]

Bordeaux zdegradowane do Ligue 2. Kibice czekają na "zbawcę". Gerard Lopez ma szansę się wykazać

Według informacji „L’Equipe" władze Bordeaux zamierzają 12 lipca odwołać się od decyzji komisji. „Przyszłość klubu zależy od Gerarda Lopeza" - pisze francuska gazeta. Oferta przejęcia klubu przez luksemburskiego biznesmena i byłego właściciela LOSC Lille została zaakceptowana przez King Street, jednak on sam wnosił o podział kontroli z jego planem. Kibice widzą w nowym prezydencie "zbawcę", co zdaniem mediów, będzie mógł udowodnić w trakcie rozmów z komisją.

Gwiazda wkurza Mbappe i kolegów. Gwiazda wkurza Mbappe i kolegów. "Jest nie do zniesienia". Francja wrze po klęsce na Euro

- To prawda, że przejmujemy klub, który jest w nieco trudnej sytuacji - skomentował sytuację Gerard Lopez. W sporządzonym przez komisję finansową raporcie czytamy również, że do strat wynoszących 28 mln euro należy dodać 23 mln odpowiadające sprzedaży zawodników przewidzianych w księgach rachunkowych.

Plany Gerarda Lopeza dotyczące przejęcia klubu zakładają "7,5 mln euro kapitału własnego, od 2,5 do 5 mln euro od Klubu Szkaplerznego, który zrzesza 150 lokalnych przedsiębiorców, 20 mln euro długu wniesionego przez King Street i Fortress oraz 10 mln euro z państwowego funduszu solidarnościowego na pokrycie kosztów stałych".

Bordeaux zakończyło sezon 2020/21 na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Bordeaux to sześciokrotny mistrz Francji (ostatni tytuł zdobyło w 2009 roku), dziewięciokrotny wicemistrz i czterokrotny zdobywca Pucharu Francji.

Więcej o: