Vargas we łzach po karnych w Hiszpania - Szwajcaria. Nagle podchodzi Thiago [WIDEO]

Thiago Alcantara nie prezentuje wielkiej formy na Euro 2020, ale po wygranej w rzutach karnych ze Szwajcarią (1:1, k. 3:1) pokazał wielką klasę jako człowiek. Kamery zarejestrowały, jak pomocnik Liverpoolu pocieszał płaczącego Rubena Vargasa, który fatalnie przestrzelił jedną z jedenastek.

W piątkowy wieczór w Petersburgu zakończyła się piękna przygoda Szwajcarów na Euro 2020. Zespół Vladimira Petkovicia walczył bardzo dzielnie, ale przegrał po rzutach karnych z Hiszpanią (1:1, karne 1:3). Jedną z jedenastek fatalnie przestrzelił Ruben Vargas, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. 

Zobacz wideo "Był wygwizdywany i krytykowany. Teraz wszyscy kłaniają mu się w pas"

Ruben Vargas zalał się łzami. Pocieszali go koledzy ze Szwajcarii i Thiago Alcantara

Gdy Hiszpanie świętowali swój awans do półfinału, na twarzy zawodnika Augsburga pojawiły się łzy. Pocieszali go nie tylko koledzy z reprezentacji Szwajcarii, ale i Thiago Alcantara. Pomocnik Liverpoolu pokazał wielką klasę, gdy zamiast cieszyć się z partnerami z drużyny podszedł do Vargasa i zaczął go pocieszać. 

Russia Switzerland Spain Euro 2020 SoccerPięć zmarnowanych karnych w Hiszpania - Szwajcaria! Znamy pierwszego półfinalistę Euro

"Świetna sportowa postawa" 

Gest Thiago nie umknął uwadze szwajcarskich mediów. "Świetna sportowa postawa" - napisał Blick, dodając, że pomocnik Liverpoolu pocieszył wspomnianego Vargasa, a także objął klubowego kolegę - Xherdana Shaqiriego. 

"Szwajcarzy walczyli heroicznie przez 120 minut, ale na koniec zostali z pustymi rękami" - relacjonowano. "To nie może być prawda. Szwajcaria uratowała się bez zawieszonego kapitana Xhaki i mimo czerwonej kartki Freulera i dotrwała z Hiszpanią do rzutów karnych. Ale wówczas Schaer, Akanji i Vargas zawiedli z 11 metrów" - dodał Blick. 

Thiago i reprezentacja Hiszpanii zagrają w półfinale Euro 2020 6 lipca na Wembley i zmierzą się z Włochami lub Belgią. 

Więcej o: