Twórcy FIFA 22 wściekli na graczy. Podjęli bardzo ważną decyzję

Jak na razie EA Sports nie opublikowało jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry FIFA 22. W sieci pojawia się jednak coraz więcej przecieków na temat tego, jak może wyglądać tegoroczna wersja gry. Przy tej okazji powstało sporo kontrowersji.

Główną nowością, którą gracze zobaczą w grze FIFA 22 będzie bardziej zaawansowany etap przygotowania przedmeczowego i większa ilość opcji taktycznych. Zamiast kresek określających nastawienie drużyny, gracze będą mogli operować suwakiem w skali 1-100, co zapewni znacznie większą precyzję w tym zakresie.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Nowości w najnowszej wersji gry

Planowane przez EA Sports zmiany mają dotyczyć również gry obronnej. Zmiana zawodników podczas bronienia ma być łatwiejsza. W tegorocznej wersji będzie możliwość podświetlenie trzech obrońców, a następnie przełączenie się na jednego z nich.

ESL Polska realizuje w katowickim studiu transmisje na cały światMobilny esport to przyszłość czy teraźniejszość? Polacy realizują transmisje na cały świat

Osłabione z kolei ma być wykorzystanie drugiego zawodnika podczas pressingu przy próbach odbioru piłki. W grze FIFA 22 przez kilka sekund dwóch piłkarzy będzie naciskało na przeciwnika, a po chwili jeden z nich będzie to odpuszczał. Według przecieków, nowości mają dotyczyć także pojawienia się "heatmapy" piłkarzy, co pozwoli graczom na analizę tego, w jakich sektorach boiska piłkarze najczęściej się pojawiali.

W grze znajdzie się również xG, czyli wskaźnik Expected Goals, informujący o poziomie "jakości" oddawanych strzałów na bramkę rywala i porównujący je do częstotliwości padania bramek po uderzeniach z danego miejsca. W FIFA Ultimate Team (FUT) mają z kolei powrócić turnieje.

Kontrowersje przed premierą gry FIFA 22

Po raz kolejny w historii gry FIFA wersja na komputery PC nie będzie dla deweloperów priorytetem. Sporo wskazuje na to, że wersja na to urządzenie skończy jedynie jako aktualizacja składów.

Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska był gościem kolejnego odcinka 'Podcastu Esportowego' Sport.pl.Czy esport jest sportem? - Podcast Esportowy #8

Uwagę twórców skupiają nowe generacje konsol, takie jak PS5 i Xbox Series S/X. Deweloperzy otwarcie przyznawali, że wersje na starsze konsole, PC i Nintendo Switch nie będą dla nich priorytetem. W przeszłości było podobnie, co może tylko potwierdzać te przecieki. Wiele także wskazuje na to, że w tym roku gracze nie otrzymają wersji beta gry FIFA 22.

Decyzja dewelopera na temat braku dostępu do wersji beta spowodowana jest zachowaniem graczy, którzy wbrew regulaminowi rozprzestrzeniali informacje o grze. W myśl zasad zakazane jest dzielenie się zrzutami ekranu, a niekiedy nawet opiniami o grze. Gracze mieli publikować zarówno zrzuty ekranu, jak i całe filmy prezentujące nowe rozwiązania w grze. Z tego powodu dostęp do wersji beta został zamknięty.

Na razie EA nie odniosło się do tej sprawy, dlatego też nie wiadomo czy gracze otrzymają wersję beta FIFA 22.

Więcej o: