Sytuacja w grupie, co się musi stać, żeby Polska awansowała do 1/8 finału Euro

To już dziś! Polacy muszą wygrać mecz ze Szwecją, żeby wyjść z grupy na Euro 2020. Początek spotkania w Sankt Petersburgu zaplanowano na 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

W środowym meczu Polacy zagrają o awans do 1/8 finału mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu przeciwko Szwedom. Zawodnicy Janne Anderssona są już pewni wyjścia z grupy, ale zagrają o jak najwyższą pozycję w grupie i ustawienie w drabince turnieju. 

Zobacz wideo Wyraź swoje emocje! Interaktywny mural Sport.pl czeka na wasze komentarze

Polacy przed szansą na awans do 1/8 finału Euro. Co musi się stać?

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła tegoroczne mistrzostwa Europy. Piłkarze Paulo Sousy, choć byli faworytami, przegrali ze Słowacją 1:2. Zupełnie odmienieni Polacy wyszli na starcie z Hiszpanami, które zakończyło się remisem 1:1. Dzięki temu punktowi, nadal liczymy się w walce o awans. Co najważniejszy, wszystko zależy od nas.

Alarm wśród szwedzkich kibiców! Przemarsz na stadion zatrzymanyAlarm wśród szwedzkich kibiców! Przemarsz na stadion zatrzymany

Tabela grupy E przed meczem Polska - Szwecja:

  1. Szwecja - 2 mecze, 4 punkty, bilans 1-0
  2. Słowacja - 2 mecze, 3 punkty, bilans 2-2
  3. Hiszpania - 2 mecze - 2 punkty - bilans 1-1
  4. Polska - 2 mecze - 1 punkt - bilans 2-3

Skład reprezentacji Polski na mecz ze Szwecją. Mecz o wszystko dla PolakówSkład reprezentacji Polski na mecz ze Szwecją. Mecz o wszystko dla Polaków

By zagrać w fazie pucharowej, drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik starcia Hiszpanów ze Słowacją, które również odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00. Polska może zająć trzecie miejsce w grupie remisując ze Szwedami, ale wtedy i tak nie awansujemy.

Polska-Szwecja. Gramy o awans! Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]"Uwodzi kibiców reprezentacji Szwecji. Polacy będą mieli z nim problem"

Ostatni grupowy mecz Euro 2020 pomiędzy Polską i Szwecją rozpocznie się w środę 23 czerwca o godzinie 18:00. Spotkanie na żywo będzie można oglądać na kanałach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: