To już pewne! Polska straciła jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2020 z 3. miejsca

To już pewne! Remis nie może dać awansu Polakom do fazy pucharowej Euro 2020. Drużyna Paulo Sousy straciła jakiekolwiek szanse na awans z trzeciego miejsca po tym, jak Szwajcarzy pokonali Turcję 3:1.

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1, dzięki czemu przedłużyła swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej Euro 2020. Jeszcze w sobotę wieczorem jeden z wariantów zakładał, że Polacy mogą zremisować ze Szwedami i nawet mając dwa punkty awansują do 1/8 finału jako zespół z trzeciego miejsca w grupie E. To był bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale matematycznie możliwy. W niedzielę - po wygranej Szwajcarii nad Turcją 3:1 - stało się jasne, że żaden zespół, który ma dwa punkty, nie zdoła wyjść z grupy. Polska mogła zająć trzecie miejsce z dwoma punktami, gdyby zremisowała ze Szwecją, a Hiszpania przegrałaby ze Słowacją (i wtedy decydowałby bilans bramkowy).

Zobacz wideo PZPN potwierdza! Kontuzja reprezentanta Polski

Do 1/8 finału awansuje 16 zespołów - dwa najlepsze zespoły z sześciu grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym. Cztery czołowe drużyny w tabeli trzecich miejsc mają już co najmniej trzy punkty. Na ten moment do fazy pucharowej nie awansowaliby Chorwaci oraz Hiszpanie.

Gikiewicz pogratulował Lewandowskiemu. Nawiązał do meczu ostatniej kolejki BundesligiGikiewicz pogratulował Lewandowskiemu. Nawiązał do meczu ostatniej kolejki Bundesligi

Aktualna tabela drużyn z trzeciego miejsca (awansują najlepsze cztery):

  1. Szwajcaria 3 mecze, 4 punkty, gole 4:5
  2. Portugalia 2 mecze, 3 punkty, 5:4
  3. Austria 2 mecze, 3 punkty, 3:3
  4. Finlandia 2 mecze, 3 punkty, 1:1
  5. Hiszpania 2 mecze, 2 punkty, 1:1
  6. Chorwacja 2 mecze, 1 punkt, 1:2

Polska musi wygrać, by awansować do fazy pucharowej Euro 2020

By grać w fazie pucharowej drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik starcia Hiszpanów ze Słowacją, które również odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00. Polska może zająć trzecie miejsce w grupie remisując ze Szwedami, ale wtedy i tak nie awansujemy. 

Manuel Neuer z tęczową opaską na ramieniuUEFA wszczęła śledztwo ws. opaski Manuela Neuera. "To niedopuszczalna reakcja"

Polska wciąż może wygrać grupę, jeśli wysoko pokona Szwedów, a Hiszpanie zremisują ze Słowacją. Wtedy Polska, Szwecja i Słowacy będą miały po cztery punkty i wówczas będzie decydowała tzw. mała tabela.

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Więcej o: